30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Prosinecki: Sorun forvet değil, kanat oyuncusuna...

Prosinecki: Sorun forvet değil, kanat oyuncusuna ihtiyacımız var

Haber Merkezi - 30 Eylül 2020 Çarşamba - 14:23 Prosinecki: Sorun forvet değil, kanat oyuncusuna ihtiyacımız var

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Robert Prosinecki, takımın topu ileriye taşımada sıkıntı yaşadıklarını, dolayısıyla sorunun forvet hattında değil kanat oyuncusu eksikliği olduğunu söyledi.

A- A+

Yeşil-siyahlı futbolcular, Süper Lig’in 4.haftasında karşılaşacağı Konyaspor hazırlıklarına başladı. Sabah saatlerinde yapılan antrenman öncesinde gazetecilerle bir araya gelen teknik Robert Prosinecki, lige iyi bir başlangıç yapmadıklarını söyledi. Antalyaspor mağlubiyeti ve takımın genel durumuna ilişkin soruları yanıtlayan Prosinecki, şöyle konuştu:

“Maça baktığımızda ‘neden kaybettik’ sorusuna gelirsek, biz aslında duruşumuzla kontrollü olmamıza rağmen bireysel hatalardan rakibe avantaj sağladık. Kaliteli bir takımız ama biraz sürece ihtiyacımız var. Bunların üstesinden çalışarak gelebilirsiniz. Bu hafta çok önemli bir maça çıkıyoruz. Bizim kazanmamız gerekiyor. Konyaspor, aşağı yukarı iyi bir başlangıç yapmış bir takım. Biz kendi evimizde ilk galibiyetimizi istiyoruz. Bunun içinde ne gerekiyorsa yapacağız. Ben oyuncularımızın kalitesine güveniyorum. Bununla alakalı bir sıkıntımız yok. Antalyaspor içinde belki üretken değildik. Fazlasıyla ileriye gidemedik. Kontrollü oynamamıza rağmen bireysel hatalarımızdan rakibe çok pozisyon verdik. O yüzden böyle bir sonuç ortaya çıktı.”

“TOPU İLERİYE TAŞIMADA BİR SIKINTIMIZ VAR”

Haberin DevamıReklam

Takımın topu ileriye taşımasında sorun olduğunu ve bunun üzerine çalışmaları yoğunlaştırdığını ifade eden Prosinecki, “Sorun Hugo’daymış gibi gösterilmemesi gerekiyor. Son maçta da görüldüğü gibi topu ileriye taşımada bir sıkıntımız var. Bunun değişmesi için bu hafta gerekli değişiklikler ve çalışmalar yapılacak. Her zaman yaptığımız gibi tekrar futbolcular ile konuşacağız. Daha agresif bir Denizlispor sergilemek istiyoruz. Bunu da sağlamak için orta sahanın çok önemi var. Son maça baktığımız zaman orta sahamız istediğimiz gibi futbol oynamadı. Bu takımı da etkiledi. Topu ileriye taşıyamadığınızda tek başına ileride iş yapmak zordur. Biz bu maçta gereken tüm değişiklikleri yaparak istediğimiz Denizlispor’u sergilemeye çalışacağız. Takımında burada bir aksiyon göstermesi gerekiyor. Hep beraber kenetlenmemiz gerekiyor, başka yapacağımız hiçbir şey yok. Bir aile olmamız gerekiyor” ifadelerini kullandı.

Kanat oyuncusuna ihtiyaç olduğunu ifade eden Hırvat hoca, “Her yeni transferin bir adaptasyon sürecine ihtiyacı var. Mesela Subotic’i aldık. Biz de oynatmak istiyoruz ama futbolcuların belirli bir sürece ihtiyacı oluyor. Transfer konusuna gelirsek de yeni futbolculardan bahsediyoruz ama kanat olarak bakıyoruz biz. İleride bizi güçlendirecek bir kanat oyuncusuna ihtiyacımız var ama şu anda bunu konuşmanın hiç gereği yok. Konyaspor maçına konsantre olmamız gerekiyor. Daha çok ısıran, tehlikeli olan bir Denizlispor sergilemek istiyoruz. Varımızı yoğumuzu buna konsantre ettik. Bu maçtan sonra istediğimiz transferler, bahsettiğimiz kanat oyuncusu gelirse o zaman bunu konuşuruz. Şu anda bütün gücümüzle Konyaspor’a konsantre etmeliyiz” diye konuştu.