14.06.2021, Pazartesi
18 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Ali Tandoğan: Milyon dolarlık rakibe karşı...

Ali Tandoğan: Milyon dolarlık rakibe karşı U19 oyuncularıyla oynadık

Haber Merkezi - 12 Mayıs 2021 Çarşamba - 00:35 Ali Tandoğan: Milyon dolarlık rakibe karşı U19 oyuncularıyla oynadık

Yukatel Denizlispor Teknik Direktörü Ali Tandoğan, şampiyonluk mücadelesi veren Galatasaray’a karşı U19 oyuncularla oynadıklarını söyledi.

A- A+

Ali Tandoğan, 4-1 kaybettikleri maçın ardından düzenlenen basın toplantısında, “Bizim için çok zor bir maç olacağını önceden konuşmuştuk. Rakibin 25-30 dakika çok yüksek tempoda oynayacağını ve bu direnci kırmamız gerektiğini oyuncularıma anlatmaya çalıştım ama şanssız bir gol yedik. Kalecimiz boşa çıktı, oyuncumuz rakibini kaçırdı. Futbolun içerisinde gencecik çocuk bunlar. 19 yaşında bir kalecimizle oynadık. Bugün 2 penaltı ve maçın içerisinde çok net pozisyonları kurtardı. Açıkçası bugün bizim 4’te 1’imiz U19 takımıydı. Galatasaray’ın bu kadar pozisyona girmesi veya gol atmasını karşılamamız bizim çok zordu. Maçtan önce de söylemiştim ama 2-1’den sonra maç bambaşka bir hal aldı. Garip olan biz kendi evimizde mi oynadık, yoksa deplasmanda mı oynadık onu fark edemedik. Dışarıda inanılmaz biz baskı vardı. Tabiki haklılıkları var, onda hiçbir sıkıntı yok. Fakat genel olarak bütün tepkiler rakipten geldi” dedi.

Takımın sezon içinde birçok oyuncusunu kaybettiğini belirten Ali Tandoğan, “Maçın içerisinde sol bekimizi sağ bek yaptık. Garip garip şeylerle uğraştık. Biz U19’daki oyuncularla oynuyoruz. Bana da o oyuncuları verseler, bugünkü olay bu şekilde olmazdı. Her hoca iyi bir kadroyla sahaya çıkmak ister. Bu takımda sezon içerisinde belli bir oyuncu grubu kaybedilmesiydi, 7 sakatımız vardı, bir oyuncumuz ayrıldı. Bunlar çok iyi oyuncular ve ilk 11 oyuncuları. Şimdi bu maçtan sonra en az 2 kişi daha ayrılacak. Ben Denizlispor’un ekmeğini yedim, bu takımda oynadım, 6 sene de takım kaptanlığı yaptım. Son ana ve son nefese kadar burada olacağımdan bahsettim. Galatasaray’ı tebrik ediyorum ama karşılaştığımız olaylar çok farklıydı açıkçası. Çok derinlere girmek istemiyorum” ifadelerini kullandı.

DENİZLİ (İHA)