Denizlispor-Sakaryaspor maçının tüm geliri depremzedelere bağışlanacak – D20Haber
29.05.2024, Çarşamba
15 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Denizlispor-Sakaryaspor maçının tüm geliri depremzedelere bağışlanacak

Denizlispor-Sakaryaspor maçının tüm geliri depremzedelere bağışlanacak

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 27 Şubat 2023 Pazartesi - 11:11Güncelleme: 27 Şubat 2023 Pazartesi - 11:11
Denizlispor-Sakaryaspor maçının tüm geliri depremzedelere bağışlanacak

Spor Toto 1 Lig’de Sakaryaspor’u ağırlayacak Altaş Denizlispor’dan yapılan açıklamada, bu maçtan elde edilen gelirin depremzedelere bağışlanacağı belirtildi.

Spor Toto 1.Lig’in 24.haftasında 5 Mart Pazar günü Sakaryaspor’u konuk edecek Denizlispor, maçın hazırlıklarını sürdürüyor. Maçtan galip ayrılıp alt sıralardan kurtulmayı hedeflediklerini kaydeden Denizlispor Kulübü Başkanı Mehmet Uz, yönetim kurulu olarak aldıkları kararla, Sakaryaspor maçı gelirlerini depremzedelere göndereceklerini söyledi.

Yaraları birlikte sarmak için ellerinden geleni yapacaklarını dile getiren Uz, “5 Mart Pazar günü oynayacağımız Sakaryaspor maçında tüm geliri, kuruşuna dokunmadan depremzedelere gönderme kararı aldık. Tek ses, tek yürek olarak yaraları birlikte sarma konusunda Altaş Denizlispor Kulübü olarak elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Hem takımımız hem depremzedelerimiz için bir ve beraber olma günü” dedi.

Passolig sahibi olmayan taraftarların Passolig almasını istediklerini belirten Uz, konuşmasında şunları söyledi:

Haberin DevamıReklam
“Sakaryaspor maçı öncesi Passoligi olmayanların Passolig almasını, bunun yanı sıra tüm taraftarlarımızın maça gelerek tribünleri doldurmasını istiyoruz. Bandırmaspor deplasmanında aldığımız galibiyetle çıkışa geçen takımımızı destekleklemeye devam etmesini istediğimiz vefakar taraftarlarımız, yardım kampanyasına da destek vermiş olacak. Depremin meydana gelmesinden saatler sonra işlerini güçlerini bırakarak yardım için organize olan ve daha ilk günden depremzedelerin yaralarını sarmak için çalışan taraftarlarımızın Sakaryaspor maçında hem takımımızı hem de depremzedeleri yalnız bırakmayacağına inanıyorum. İnşallah Sakaryaspor maçı bizim için hem çıkışımızı sürdürmek hem de deprem yaralarını bir nebze de sarmak için unutulmayacak bir maç olacak. Tüm taraftarlarımızı tribünleri doldurmaya ve üzerimize düşeni birlik beraberlik içerisinde yapmaya davet ediyorum. Gün, dayanışma ve yaralarımızı sarma günü.