01.07.2022, Cuma
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Cinkaya: Transferler uyum sağladıkça daha iyi...

Cinkaya: Transferler uyum sağladıkça daha iyi olacağız

Haber Merkezi - 22 Eylül 2020 Salı - 11:44 Cinkaya: Transferler uyum sağladıkça daha iyi olacağız

Yukatel Denizlispor Kulübü Başkan Yardımcısı ve Sözcüsü Yavuz Cinkaya, yeni transferlerin takıma uyum sağlamasıyla birlikte daha iyi olacaklarını söyledi.

A- A+

Yeni transferlerin takıma uyum sürecinin zaman aldığını belirten başkan yardımcısı Yavuz Cinkaya, “Oyuncuların birbirine alışması zaman alıyor. Bunun yanı sıra antrenman eksiği olan oyuncularımız var. Bunları aştıktan sonra daha iyi olacağız. Teknik heyetimizin de raporu doğrultusunda kadromuza bir veya iki takviye daha yapacağız” dedi.

Muris Mesanoviç dışındaki tüm oyuncuların bonservisi ile birlikte transfer edildiğini kaydeden Cinkaya, “Sadece bir oyuncuyu kiraladık. Bunun yanı sıra ileriye dönük genç oyuncuları da kadromuza dahil ediyoruz. Bu transfer politikasının ne kadar önemli olduğunu sadece bu sezon değil, bundan sonraki sezonlarda göreceğiz” diye konuştu.

Süper Lig 2020-2021 Sezonunun ilk puanını Trabzonspor maçında alarak moral bulduklarını ifade eden Cinkaya, “Üçüncü haftanın kapanış maçında konuk olacağımız Antalyaspor maçının hazırlıklarını sürdürüyoruz. Trabzonspor maçında ortaya koyduğumuz futbol ve kazanma azmimizi bu maçta da sürdüreceğiz. Teknik heyet ve futbolcularımıza güveniyoruz. Antalyaspor deplasmanından puan veya puanlarla dönerek puan cetvelinde üst sıralara doğru tırmanmak istiyoruz” ifadelerini kullandı.

“BAŞARI, BİRLİK-BERABERLİKLE GELİR”

Haberin DevamıReklam

“Bir süre önce Ali Çetin başkanımızın güven tazelediği olağanüstü genel kurulda oluşan yeni yönetim kurulu olarak, kulübümüzü layık olduğu yerlere taşımak için gece gündüz çalışmalarımızı sürdürüyoruz” diyen Cinkaya, bir yandan idari ve mali olarak kulübümüzün güçlü bir hale gelmesinin çalışmalarını yaparken, diğer yandan da sportif başarı için tüm imkanları seferber ettiklerini belirtti.

Denizlispor Kulübü’nün, “Denizliliyim” diyen herkesin ortak paydası olduğunu vurgulayan Yavuz Cinkaya, sözlerine şunları ilave etti:

“Bu yüzden sırtlandığımız yükün ne kadar ağır ve hassas olduğunun bilinci içinde hareket ediyoruz. İdari, mali ve sportif konulardan birinde geri kalırsak, diğerlerinin sürdürülebilirliği mümkün değildir. Başkanımızın önderliğindeki yönetim kurulumuz, üzerlerine aldıkları görevleri layığıyla yerine getirmenin çabası içerisinde mesai mefhumu gözetmeksizin çalışmalarını sürdürmektedir. Geçmişinde nice başarıları olan Denizlispor Kulübü’nün her konuda örnek ve başarılı bir kulüp olması hepimizin ortak dileği ve hedefidir. Bu hedefe ulaşmada en büyük silahımız yönetimden futbolcusuna, çalışanından taraftarına kadar herkesin birlik beraberlik içerisinde olmasıdır. Hepimizin sabırlı olması, kötü günlerde daha fazla kenetlenmesi, güzel günlerde de güzellikleri paylaşması bizi hedefe daha çabuk ulaştıracaktır.”