03.02.2023, Cuma
0 °C / 6 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Uz: Özlediğimiz sonuçları teknik heyet değişikliğiyle...

Uz: Özlediğimiz sonuçları teknik heyet değişikliğiyle almaya başladık

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 21 Aralık 2022 Çarşamba - 10:55Güncelleme: 21 Aralık 2022 Çarşamba - 11:23
Uz: Özlediğimiz sonuçları teknik heyet değişikliğiyle almaya başladık

Adanaspor’u yenerek üst üste 2. galibiyetini alan Altaş Denizlispor’da kulüp başkanı Mehmet Uz, lige iyi bir başlangıç yapamadıklarını ancak teknik heyet değişikliğinin ardından özledikleri sonuçları almaya başladıklarını söyledi.

Spor Toto 1. Lig’in 18 haftasında deplasmanda Adanaspor’u yenerek bu sezonki ilk dış saha galibiyetini elde eden Denizlispor’da yüzler gülüyor. Kulüp Başkanı Mehmet Uz, kritik bir dönemden istedikleri puanları alarak ayrıldıklarını ifade etti.

“LİGE İYİ BAŞLAMADIK”

Lige iyi bir başlangıç yapamadıklarını ancak teknik heyet değişikliğinin ardından özledikleri sonuçları almaya başladıklarını belirten Uz, “Altay ve Adanaspor maçlarını kayıpsız geçtik. Bizim için her şey yeni başlıyor diyebiliriz. İlk yarının son maçında karşılaşacağımız Yeni Malatyaspor maçı daha fazla önem kazandı. Bu maçı kazandığımız taktirde ilk yarıyı 15 puanda tamamlayacağız. Geçen sezon ilk yarıyı 16 puanla kapattığımızı göz önüne alırsak, zoru başaramamamız için bir neden yok” dedi.

DESTEK ÇAĞRISI

Haberin DevamıReklam

Şirketleşme çalışmalarının sürdüğünü dil getiren Uz, sportif açıdan hedeflerine ulaşmaya çalıştıklarını kaydetti. Toplumun her kesiminden destek beklediklerini belirten Uz, dayanışmaya ihtiyaç olduğunu ifade etti. Uz, “Daha önce seferberlik ilan ettiğimizi açıklamıştım. Konunun önemini anlatmak için bir kez daha aynı hatırlatmayı yapıyorum. Kamudan özel sektöre, sivil toplum kuruluşlarından bu armayı seven herkese, maddi manevi destek verme çağrısı yapıyorum. Hem içinde bulunduğumuz sezonu kazasız belasız tamamlamak hem de kulübümüzün geleceğini kurtaracak şirketleşme konusunda çıktığımız bu yolda birlik beraberlik ve dayanışmaya büyük ihtiyaç var. Herkesi bu konuda daha duyarlı olmaya ve şehrimizin ortak paydasına sahip olmaya davet ediyorum” şeklinde konuştu.

İlk yarının son maçında Cumartesi günü ağırlayacakları Yeni Malatyaspor maçını kazanmaktan başka bir düşünceleri olmadığını kaydeden Uz, taraftarları takıma destek vermeye çağırdı.