03.02.2023, Cuma
2 °C / 11 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Uz, basın toplantısında Zolan’ın ismini anmadı

Uz, basın toplantısında Zolan’ın ismini anmadı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Ocak 2023 Salı - 17:26Güncelleme: 24 Ocak 2023 Salı - 17:28
Uz, basın toplantısında Zolan’ın ismini anmadı

Denizlispor Başkanı Mehmet Uz, düzenlediği basın toplantısında yaşadıkları süreci anlatıp, “Kulübü kayyuma bırakmam” dedi. Hemen her konuşmasında Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkür eden, övgüler düzen Uz, bu kez Osman Zolan’ın ismini anmadı.

Transfer yapamayan, maddi sorunlarla boğuşan ve bir de 3 puanı silinen Denizlispor’un işi giderek zorlaşırken, kulüp başkanı Mehmet Uz, Haluk Ulusoy Tesisleri’nde basın toplantısı düzenledi. Geçmişte açıklamaları ve basın toplantılarında Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı’na teşekkür eden, övgülerle seslenen Uz’un bu kez Zolan’ın ismini bile anmaması dikkati çekti.

BU KEZ İSMİNİ DE ANMADI, ÖVGÜ DE YAPMADI

TFF 1. Lig’de düşme hattında mücadele eden, 3 puanı silinen ve iki dönem transfer yasağı alan Denizlispor’da kulüp başkanı Mehmet Uz gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Daha önceki toplantılarında sık sık Denizli’nin AKP’li büyükşehir belediye başkanı Osman Zolan’a övgülerde bulunan Uz bu toplantıda adını bile anmadı. Kulübün kurtuluşunun şirketleşme olduğunu belirten Uz, “Hukuki gerekçeler nedeniyle şirketleşme ancak sezon sonunda gerçekleşecek” diye konuştu. Kulüp için değer tespiti yaptırdıklarını belirten Uz, “Takımın ligde kalması ve düşmesi durumlarına bağlı olarak iki ayrı değer tespiti bulunuyor” diye konuştu.

“FORMACI OLDUK”

Uz, “Siyasiler size destek olacak mı?” sorusuna yanıt verirken, Zolan’ın ismini hiç anmadı. Uz, “Siyasiler dediğimiz zaman, burada siyasi olarak bakıldığında bizi de siyasetçi görüyorlar. Burada büyükşehir belediye başkanımız olabilir, diğerleri olabilir. Geçen sene ben bütün kapıları tek tek çaldım. Bize formacı dediler. Eyvallah biz formacı olduk ama takımı kurtardık. Ben o gün istifa edebilirdim. Kaç sefer insanlara gidersin. Onlar da artık vere vere bıkmışlar. Ben diyorum ki vermeyelim şirketleşelim” ifadelerini kullandı.

“ADAY OLUN, OLMUYORSANIZ DA KONUŞMAYIN”

Haberin DevamıReklam

Puan silme cezasının geçmiş dönemlerde mali kriterlerin yerine getirilmemesi nedeniyle geldiğini belirten Uz, “Transfer yasağımız geçmiş dönem borçlarından kaynaklı. Ben ne yapabilirim? ‘Şu anda bu işi başaramıyorum’ dedim ve kongre kararı aldım. Yapamıyorsam da diyorum. Varsa bir arkadaşımız çıksın kongrede aday olsun. Çıkarsın, aday olursun. Bana gelmeyin. Büyükşehir belediye başkanının yanına gidersin. Basın toplantısı yaparsın adayım dersin. İki kongrede kimse çıkmadı. Çıkmıyorsanız da konuşmayın. Yapılanlara destek olun” dedi.

“BORÇ 220 MİLYON LİRA”

“Benim kulübü terk etme, kayyuma bırakma lüksüm yok. Kulübü başsız bırakmam” diyen Uz’un basın toplantısında öne çıkanlar şöyle:

“Ayrılmak isteyen yöneticiler olursa ‘eyvallah’ diyeceğiz. Davet usulü bir yönetim oluşturup daha sonra kongre ile yolumuza devam ederiz. Bulacağız 20-30 yiğit getireceğiz yönetime devam edeceğiz. Sezon sonuna kadar kulübü ligde tutmak için mücadele vereceğim. 16 maçımız kaldı. Ligde kalacak puanları toplayacağız. Üç puan silme cezası için tahkim kuruluna itiraz ettik.

Sosyal medyada sürekli eleştirenler oluyor. Destek vermiyorsanız çenenizi kapatın, yorum yapmayın. Yönetimin verdiği paraların hiçbirinin teminatı yok. Geçmiş yönetim temlik almış paraları ödeniyor. Biz temlik almadık. Her ay 2,5 milyon lira maliyet var. Bunu yönetim veriyor karşılıksız olarak. Kulübün toplam borcu 220 milyon lira.”

120 MİLYON TL HARCAMA

“Yönetim kurulunun kulübe ne kadar destek olduğu” sorusuna Uz, “Rakamsal olarak tam boyutunu değil… Tamamını şu anda tam sayı olarak veremem. Çünkü bunu kayıt altına alıyorlar. Geçenlerde diyorlar ki başkan kaç para verdi? Efendim o ne verdi. Bu zapt altına geçmiş gibi oluyor. Şöyle bir gerçek var. Geçen sene 80 milyon bütçe yönettik şu anda 40 milyon yönettik. 120 milyon liranın nereden geldiğini düşünürseniz bunların içinde bağışlarımız var, reklamlarımız var, yönetici arkadaşların paraları var. Bu şekilde değerlendirin yani. Görevi bıraktığımız gün varsa zaten temliğimizi görecek herkes” yanıtını verdi.