27.11.2022, Pazar
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Uz: Dar bir kadroyla mücadele ediyoruz

Uz: Dar bir kadroyla mücadele ediyoruz

Haber Merkezi - 10 Ekim 2022 Pazartesi - 11:30 Uz: Dar bir kadroyla mücadele ediyoruz

Denizlispor Kulübü Başkanı Mehmet Uz, takımın ligdeki konumunu ve alınan kötü sonuçları “dar bir kadro ile mücadele ediyoruz” sözleriyle savunurken, taraftarların istifa çağrısını da anlayışla karşıladığını ifade etti.

A- A+

Ligde oynadığı 8 karşılaşmada galibiyet alamayan ve sadece 2 beraberlik alıp 2 puanla ligin son sırasına demir atan Denizlispor’da camianın sabrı kalmadı. Pendikspor’a 1-0 kaybedilen maçta taraftarlar tepkilerini yönetimi istifaya davet ederek dile getirirken, kulüp başkanı Mehmet Uz’dan da açıklama geldi.

Uz, transfer yasağını anımsatıp, “Sakat ve cezalı oyuncuların çokluğu nedeniyle ideal bir kadroyla sahaya çıkamadık. Pendikspor maçında 3’ü sakat, 2’si cezalı 5 oyuncumuzdan mahrum oynadık. 19 kişilik kadromuzda altyapıdan 6 oyuncumuz vardı” savunmasını yaptı.

Alınan kötü sonuçların herkesten çok kendilerini üzdüğünü belirten Uz, “Geçen sezon aynı yönetim, aynı teknik heyet ve aynı oyuncularla zoru başardık. Sakat ve cezalı oyuncuların takıma katılmasıyla birlikte inanıyorum ki galibiyetlerde gelmeye başlayacak. Taraftarlarımızın maç sonunda yönetimi istifaya çağırmasını anlayışla karşılıyorum. Çünkü üzülüyorlar ve buna tepki koyuyorlar. Futbolda bunlar yaşanıyor” dedi.

Haberin DevamıReklam

Geçtiğimiz sezon sonunda kulübün durumunu şeffaf bir şekilde kamuoyuna açıkladıklarını ve göreve talip olunması halinde bırakmaya hazır olduklarını ifade ettiklerini kaydeden Uz, sözlerine şunları ilave etti:

“Kayyuma kalma tehlikesiyle karşı karşıya kalan kulübümüzü ligde tuttuk. Kendi dönemimizde borç yapmadık. Geçmişten gelen borçlar sebebiyle transfer yasağına takıldık. Buna rağmen mazeret değil iş üretmeye çalıştık. Bu kulübün borç sarmalından kurtulup kendi ayakları üzerinde duran bir kulüp olması için çıktığımız yoldan geri dönmeyeceğiz. Eleştirilerin başımızın üstünde yeri var. Ne bizi eleştirenlere ne de istifaya davet edenlere en küçük bir kırgınlığım ve kızgınlığım yok. Sorumluluğumuzu da ne yapmak istediğimizi de biliyoruz. İnşallah başaracağız.”