07.07.2022, Perşembe
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Uz: Futbolculara ödemeler yapılıyor, topbaşı 25...

Uz: Futbolculara ödemeler yapılıyor, topbaşı 25 Haziran’da

Haber Merkezi - 9 Haziran 2022 Perşembe - 10:35 Uz: Futbolculara ödemeler yapılıyor, topbaşı 25 Haziran’da

Denizlispor Kulübü Başkanı Mehmet Uz, mevcut kadrodaki futbolcuların alacaklarını ödemeye devam ettiklerini, takımın 25 Haziran’da topbaşı yapacağını ve hiçbir futbolcunun boşa çıkmayacağını belirtti.

A- A+

Kulüp başkanı Mehmet Uz, yeni sezon planlaması ve hazırlıklarına başladıklarını, “Geçen sezon göreve geldiğimizde verdiğimiz sözleri bugüne kadar nasıl tek tek yerine getirdiysek, bundan sonra da yerine getirmeye devam edeceğiz. Sezonun bitimiyle birlikte düzenlediğim basın toplantısında, mevcut kadronun korunması için tüm futbolcuların alacaklarının ödeneceğini açıklamıştım. Bu sözümü yerine getiriyorum. Alacakları için ihtar çeken veya çekmeyen tüm futbolcularımızla tek tek görüştüm. Onlara ödemeler konusunda bilgi verdim. Tüm imkanlarımızı zorlayarak ödemelerimizi sürdürüyoruz. En kısa zamanda mevcut kadromuzdaki futbolcularımızın hepsi alacaklarını tahsil etmiş olacak. Sözleşmesi biten oyuncular hariç, hiçbir futbolcu boşa çıkmayacaktır” dedi.

Denizlispor Kulübü’nün her şeyin ve herkesin üstünde olduğunu, kimsenin kendisini bu kulübün üzerinde görerek hareket edemeyeceğini kaydeden Uz, “Bu kulüp yarım asrı geçen şanlı mazisiyle tüm Denizli’nin ve Denizlisporluyum diyenlerindir. Bu anlayışla görevimizin başındayız. Ne söz verdiysek yerine getirdik ve getirmeye devam edeceğiz. Bu süreçte bize verilen destek maddi manevi en büyük gücümüz oldu. Bize destek olanlara bir kez daha teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Haberin DevamıReklam

Mevcut kadronun korunması için her türlü fedakarlığı yaptıklarını kaydeden Uz, “Tüm ödemeler yapıldıktan sonra 25 Haziran’da toplanarak yeni sezon hazırlıklarına başlanması konusunda futbolcularımıza gerekli bilgilendirmeyi yaptık” diye konuştu.

Son dönemde “bazı futbolcuların takımdan ayrılacağı, futbolculara ödeme yapılamadığı” gibi iddiaların ortaya atıldığını ifade eden ve bunlara taraftarların itibar etmemesini isteyen Uz, sözlerine şunları ilave etti:

“Biz görevimizin başındayız. Sorumluluğumuzu biliyoruz. Dedikodulara ve asılsız iddialara cevap verecek zamanımız da, niyetimiz de yok. Biz işimizi en iyi şekilde yapmaya ve bu kulübü daha güzel günlere taşımaya çalışıyoruz. Taraftarlarımızdan isteğim, kulübümüzün resmi hesapları ve bizim söylediklerimiz dışındaki haberlere itibar etmemeleri. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da gelişmeler konusunda kamuoyunu şeffaf şekilde bilgilendirmeyi sürdüreceğiz.”