05.06.2023, Pazartesi
15 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Uz’dan eleştirilere “klavye delikanlıları” yanıtı

Uz’dan eleştirilere “klavye delikanlıları” yanıtı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 8 Nisan 2023 Cumartesi - 11:21Güncelleme: 8 Nisan 2023 Cumartesi - 11:22
Uz’dan eleştirilere “klavye delikanlıları” yanıtı

Tuzlaspor mağlubiyetiyle ligde kalma adına şansı azalan Denizlispor’da, eleştirilerin odağında yer alan Kulüp Başkanı Mehmet Uz, “Kulübe maddi manevi bir kuruş faydası olmayanların klavye delikanlılığı yapmalarını cevapsız bırakmayız” dedi.

Üst üste alına kötü sonuçlar, transfer yasağı ve puan silme cezasıyla zor bir dönemden geçen Denizlispor, ligde kalma umutlarını da her geçen hafta tüketiyor. Mevcut duruma karşı yükselen eleştirilere yanıt veren Denizlispor Kulübü Başkanı Mehmet Uz, “Tuzlaspor karşısında aldığımız mağlubiyet işimizi zorlaştırdı. Dar kadroyla mücadele ederken, sakat ve cezalı oyuncuların artmasıyla 21 kişilik listeyi bile dolduramaz hale geldik. Bu kadar olumsuzluğa rağmen mücadelemizi sürdürüyoruz ve son maçın son saniyesine kadar sürdüreceğiz” dedi.

“HERKES GERÇEKLERİ BİLİYOR”

Transfer yasağı ve 3 puan silinmesinin önceki dönemlerden kaynaklandığını söyleyen Uz, maliyetlerin her gün arttığını belirtti. Uz, “Kendi dönemimizde ait mali sorumluluğumuzu büyük ölçüde yerine getirdik ve getirmeye devam ediyoruz. Zoru gördüğümüz zaman kaçmadık. İyi günde de, kötü günde de aldığımız emanete ihanet etmedik. Sportif başarısızlığımız var ancak alnımız da açık. Transfer yasağı, 3 puan silinmesi, yaşadığımız ekonomik sorunlar, kulübün kasasına giren her kuruşun icralara, temliklere gitmesi, her gün artan maliyetler… Bunun karşılığında bir kuruş gelir yok. Herkes gerçekleri çok iyi biliyor” diye konuştu.

ADAY ADAYLIĞIYLA İLGİLİ KONUŞTU

Milliyetçi Hareket Partisi’nden (MHP) milletvekili aday adayı olan ancak aday gösterilmeyen Uz,konuyla ilgili olarak şunları söyledi:

“Uz, “Ben daha önce iki defa aday olduğum partimden yine aday adaylık başvurusunda bulundum. Bunu yaparken kulüp başkanlığı görevimi aksatmadım. Her zaman öncelik Denizlispor Kulübü oldu. Kötü sonuçların alındığı bu dönemde, aday adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra kulüp başkanlığından istifa eder, ‘Ben elimden geleni yaptım. Bundan sonra kim gelirse gelsin’ der çıkar giderdim. Ama ben bunu yapmadım. Yine kulübün başındayım ve sonuna kadar görevimi sürdüreceğim. Kulübü daha iyi yönetecek varsa, daha önce de defalarca söylediğim gibi buyursun gelsin. Ama oturduğu yerden eleştirerek kendine pay çıkarmak isteyenlere pabuç bırakmam.”

Haberin DevamıReklam
“HAKARETLERDEN BIKTIM”

“Eleştirilmekten değil, mesnetsiz suçlamalar ve hakaretlerden bıktım” diyen Uz, sözlerini şöyle sürdürdü:

“İlk günden beri elimizden geleni yaptık. Tüm olumsuzluklara rağmen buraya kadar geldik. Son saniyeye kadar mücadelemizi sürdüreceğiz. Ama bu kulübe maddi manevi bir kuruş faydası olmayanların klavye delikanlılığı yapmalarını cevapsız bırakmayız. Elbette hatalarımız ve yanlışlarımız vardır. Ama klavye başına oturarak olmadık hakaretler yağdıranlara, bu kulübe maddi manevi bir kuruş faydası olmayanlara, stadın kapısından dahi içeri girmemişlere de cevabımız olacaktır. Bizi eleştirenler maçımıza gelse tribünde yer kalmaz. Kar kış, yağmur çamur, iç saha deplasman demeden, tüm maddi imkanlarını zorlayarak takımına sahip çıkan vefakar taraftarlarımızı tenzih ediyorum. Çünkü bizim gibi gerçek üzülenler onlar ve onların tüm eleştirilerini başımın üstünde tutuyorum. Onlarla zaman zaman bir araya gelerek sohbet ediyor, fikirlerini alıyor, bilgiler vermeye çalışıyorum. Görevde olduğum sürece, takımın durumu ne olursa olsun gerçek Denizlisporlular’la birlikte olmaya devam edeceğim.”

“KAPIMIZI ÇALAN OLMADI”

Denizlispor’un zor günleri atlatacağına inandığını dile getiren Uz, “Göreve talip olanların önünü açmak için olağanüstü genel kurul kararı aldık ama kimse gelmedi. İki sezondur bu kulübün nasıl ayakta kaldığını merak edip kapımızı çalan olmadı. Maliyetlerin 3’e katlandığı ve gelirlerin düştüğü bu zaman zarfında şikayet etmeden görevimizi yerine getirmek için çalıştık. Zoru gördüğünde mazeretler öne sürüp bırakanlardan olmadık, olmayacağız da” ifadelerini kullandı.