07.03.2021, Pazar
4 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Cinkaya: Başkanlık için Turgay Mersin adı geçiyor

Haber Merkezi - 17 Ocak 2021 Pazar - 17:52 Cinkaya: Başkanlık için Turgay Mersin adı geçiyor

Denizlispor yönetimi bir taraftan görevinin başında olduğunu dile getirirken, diğer taraftan kulübün basın sözcüsü tarafından “Başkanlık için Turgay Mersin’in adı geçiyor” açıklaması yapıldı.

A- A+

Yeşil-siyahlı kulübün basın sözcüsü Yavuz Cinkaya, Hatayspor maçı öncesi gazetecilere yönetim, transfer yasağı ve yeni transfer konusunda açıklamalarda bulundu. Sosyal medyada başkanın ve teknik direktörün istifasıyla ilgili iddiaların yer aldığını anımsatan Cinkaya, şunları söyledi:

“GELEN YÖNETİMİN YANINDA OLURUZ”

“Dün tesisteydim, hocayla 2 saat toplantı yaptık ve kesinlikle gerçeği yansıtmayan bir haber. Hocamız takımın başında. Dün futbolcularımız akşam üzeri tesislere gelerek taktik ve teknik toplantısına katıldı. Sabah da kahvaltı yapıp maça geldiler. Başkanlık için 2-3 gündür bir isim var ve hatta Turgay Mersin adı geçiyor. Turgay ağabey bizim zaten sosyal hayatta görüştüğümüz bir ağabeyimiz. Eğer böyle bir konu varsa, bugün, yarın açıklama yapılırsa Denizlispor için menfaati olabilecek bir durum. Çünkü gerçekten kısa bir süre kaldı transferlerin bitmesine. Ve kongre süreci var valilik izin verirse. Başkanın da basın toplantısında açıkladığı gibi yeni gelen yönetimin yüzde 100 arkasındayız. Mutlu ve yanlarında oluruz. Gerçeği yansıtmıyorsa lütfen açıklama yapsınlar ki Denizlisporumuz zarar görmesin.”

“2 TANE OYUNCUMUZ ŞU AN UÇAKTA”

Yeni transferlerin yakında açıklanacağını kaydeden Cinkaya, “Takviye var. Hatta 2 tane oyuncumuz şu an uçakta. Önümüzdeki hafta başı o isimleri açıklayacağız. Transfer yasağıyla ilgilide basın toplantısında başkan, ‘transfer yasağımız yok’ diye söyledi. Ama son anda Stachowiak’tan geldi. 100 ile 120 bin Euro civarında. Onu da pazartesi yatırıp transfer yasağını kaldıracağız” dedi.

Futbolcu ödemelerine de değinen Cinkaya, “Maç öncesi yönetim kurulu toplantısı gerçekleştirdik. Sosyal medyadan gördüğümüz gerçeği açıklayan bir konuşma yapmak istedik. Cuma günü takıma ödeme sözü vermiştik, fakat bir imzaya kaldı. TFF’de Nihat Özdemir’in imzası bekleniyor. İnşallah önümüzdeki hafta başlarında futbolcularımızın alacaklarının birçoğunu ödemiş olacağız. Çok fazla sakatımız var. Bugün müdahale edeceğimiz bir oyuncumuz yok ve hocayla da toplantı yaptık. Coronavirüs rastlantısı oldu bir tane futbolcumuzda. İnşallah kara bulutları bir an önce dağıtmak istiyoruz” diye konuştu.

DENİZLİ (İHA)