13.08.2022, Cumartesi
22 °C / 35 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Denizlispor 55. kuruluş yıldönümünü kutladı

Denizlispor 55. kuruluş yıldönümünü kutladı

Haber Merkezi - 9 Aralık 2021 Perşembe - 11:37 Denizlispor 55. kuruluş yıldönümünü kutladı

Spor Toto 1. Lig'de mücadele eden Denizlispor'un 55. kuruluş yıldönümü kutlandı. Geceye, ünlü sanatçı Coşkun Sabah da şarkılarıyla renk kattı.

A- A+

Dr. Samim Gök başkanlığında 26 Mayıs 1966’da kurulan yeşil-siyahlı kulübün kuruluş yıldönümü dolayısıyla bir otelde program düzenlendi. Çoşkun Sabah’ın sahne aldığı kutlamaya Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Pamukkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Kutluhan, Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğer ve diğer davetliler katıldı.

Kulüp başkanı Mehmet Uz, yaptığı konuşmada, futbol aşığı büyüklerinin zorluklar altında diktiği çınar olan Denizlispor’un bugün 55 yaşında olduğunu söyledi.

Haberin DevamıReklam

Denizlispor’un geride kalan yarım asırlık sürede Türk futboluna büyük hizmetler verdiğini belirten Uz, “Takımımız Avrupa’da da ülkemizi en iyi şekilde temsil etme şansını yaşadı. Kurulduğu günden itibaren “fair play” davranışına uygun şekilde mücadelesini sürdüren kulübümüze hizmetkar olmak için göreve geldik. Bu bayrağı bizden sonrakilere de daha yukarılarda olmak şartıyla teslim edeceğiz. Türk futboluna hizmet edecek gençler yetiştirmek ana hedeflerimizden birisidir” dedi.

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise, takımın kurulduğu günden bugüne kadar emek ve destek veren herkese teşekkür etti. Zolan, sporun aslında geleceği emanet edecekleri gençliğe çok büyük yön veren bir dal olduğunu belirterek, “Spor aslında bir disiplin, kurullar bütünüdür. Sporda kaybetmek, kazanmak ve düştüğün zaman kalkmasını bilmek vardır. Aslında hem ruhen hem de bedenen sizi geleceğe hazırlar. Onun için Denizli’deki sporun lokomotifi de Denizlispor’dur. Bugüne kadar takımımız göz kamaştıran başarılar almıştır” diye konuştu.

Bu arada, satışa çıkarılan Denizlispor formalarını alan katılımcılar takıma destek verdi.