Denizli’de olaylı maç: Tekmeler ve kartlar havada uçuştu – D20Haber
12.07.2024, Cuma
23 °C / 39 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Denizli’de olaylı maç: Tekmeler ve kartlar...

Denizli’de olaylı maç: Tekmeler ve kartlar havada uçuştu

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Temmuz 2024 Pazartesi - 10:50Güncelleme: 1 Temmuz 2024 Pazartesi - 10:50
Denizli’de olaylı maç: Tekmeler ve kartlar havada uçuştu

Denizli’de Işıklıgücü-Yenicekentspor arasında oynanan 1. Amatör Kümeye Yükselme Grubu 3. maçında kavga çıktı. Tekmeler ve kartların havada uçuştuğu maçta, kavganın daha fazla büyümesini emniyet güçleri önledi.

Akkonak Stadı’nda Işıklıgücü ile Yenicekentspor arasında oynanan 1. Amatör Küme yükselme grubu 3. Maçı gergin başladı. İlerleyen dakikalarda tribünden futbolculara ve hakemlere küfür ile hakaret dolu sözler yükseldi.

Karşılaşmanın 83. dakikasında Işıklıgücüspor’dan Enes Karakurt’un kaleci ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda sert hareketi ve rakip taraftarların buna tepkisi olayların fitilini ateşledi. Rakip oyuncular Enes Karakurt’un üzerine yürüyerek darp etmeye çalıştı. Enes, bu hareketi nedeniyle kırmızı kart gördü ve soyunma odasına gitti.

Haberin DevamıReklam
Maçın bitiş düdüğü ile birlikte futbolcuların oyuncuya saldırma çabaları oldu. Hakem üçlüsü emniyet güçleri eşliğinde sahadan ayrılırken, bir grup taraftarlar sahaya girerek rakip oyuncuları darp etmeye çalıştı.

Takımların yöneticileri ve emniyet güçleri araya girerek, olayların daha fazla büyümesine engel oldular. Maçta toplam 3 kırmızı, 7 sarı kart gösterildi.

DENİZLİ (İHA)