08.02.2023, Çarşamba
-3 °C / 5 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Çocuklar masal dinleyip, resim yaptı

Çocuklar masal dinleyip, resim yaptı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Aralık 2022 Cumartesi - 15:58Güncelleme: 10 Aralık 2022 Cumartesi - 15:58
Çocuklar masal dinleyip, resim yaptı

Denizli’de, Merkezefendi Belediyesinin düzenlediği Masal Saati etkinliğinde çocuklar, masal dinleyip, resim çalışması gerçekleştirdi.

Merkez Kütüphane’de, çocukların hayal gücünü artırmak, dikkatini, hafızasını, dil becerisini ve kelime dağarcığını geliştirmek, onlara okuma alışkanlığı kazandırmak amacıyla Masal Saati etkinliği düzenlendi.

5-7 yaş grubundaki çocukların katıldığı etkinlikte renkli görüntüler ortaya çıktı. Masalları keyifle dinleyen minikler, daha sonra boya kalemleri ile kâğıtlara birbirinden güzel resimler çizdi.

Haberin DevamıReklam

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, etkinlikle ilgili açıklamasında, “Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız için Merkezefendi Belediyesi olarak eğitici ve öğretici projeler üretmeye devam ediyoruz. Minik öğrencilerimizin okul hayatlarına ve eğitimine katkı sağlamak için çeşitli etkinlikler düzenliyoruz. Bu etkinliklerden bir tanesi de ‘Masal Saati’ etkinliğimiz. Birbirinden güzel masalların keyifle okunduğu etkinlikte çocuklarımız eğlenirken öğrendi. Çocuklarımıza çeşitli masalların anlatıldığı etkinlikte miniklerin hayal güçlerini geliştirmesinde katkıda bulunuyoruz. Masalların anlatıldığı etkinliğimize katılan tüm çocuklarımıza ve ailelerine teşekkür ediyorum” dedi.