Ahmet İbanoğlu, Lale Orta başkanlığındaki MHK’da – D20Haber
25.06.2024, Salı
23 °C / 40 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SPOR
  4. /
  5. FUTBOL
  6. /
  7. Ahmet İbanoğlu, Lale Orta başkanlığındaki MHK’da

Ahmet İbanoğlu, Lale Orta başkanlığındaki MHK’da

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 30 Ocak 2023 Pazartesi - 01:16Güncelleme: 30 Ocak 2023 Pazartesi - 01:16
Ahmet İbanoğlu, Lale Orta başkanlığındaki MHK’da

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), Merkez Hakem Kurulunun (MHK) yeni başkanının Lale Orta olduğunu duyurdu. Kurulda, Denizlili eski futbol hakemi Ahmet İbanoğlu da üye olarak görev aldı.

Türk futbolunda bir ilk yaşandı. Türkiye’nin ilk kadın futbol antrenörü, ilk kadın futbol hakemi ve FIFA kokartlı ilk kadın hakemi Lale Orta, bir ilke daha imza atarak MHK’nın ilk kadın başkanı oldu.

Atamayla ilgili federasyondan yapılan açıklamada, “Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu bugün gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararla; Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Prof. Dr. Lale Orta’yı getirmiştir. Türkiye’nin ilk kadın futbol antrenörü, ilk kadın futbol hakemi ve FIFA kokartlı ilk kadın hakemlerden biri olan Prof. Dr. Lale Orta başkanlığında göreve başlayacak olan MHK’nın; futbola değer katarak Türk futbolunu uluslararası alanda daha yüksek seviyelere getirmek için üzerine düşen sorumlulukları yerine getireceğine inanıyor, yeni MHK Başkanı ve üyelerine görevlerinde başarılar diliyoruz” denildi.

Haberin DevamıReklam




Orta’nın başkanlığındaki MHK’da Ahmet İbanoğlu, Tolga Özkalfa, Cemalettin Ali Kunak, Ali Kızılet, Süleyman Abay, Saadettin Güler, Aynur Aysun Akar ve Hamza Mısır üye olarak görev yapacak.

İbanoğlu, istifa eden Sabri Çelik başkanlığındaki MHK’da da görev almıştı.