06.07.2022, Çarşamba
22 °C / 38 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Sağlık turizmi paneli yapıldı

Sağlık turizmi paneli yapıldı

Haber Merkezi - 19 Nisan 2017 Çarşamba - 16:40 Sağlık turizmi paneli yapıldı

Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Denizli Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği “Sağlık Turizmi” konulu panel yapıldı.

A- A+

Okulun konferans salonunda gerçekleşen panele Vali Yardımcısı İsmail Soykan, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nuray Selma Özdipçiner, öğretim elemanları ve öğrenciler katıldı.

Panel öncesi açılış konuşması yapan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Erdinç Duru, Denizli’nin sanayi kenti olması kadar, turizm alanında da söz sahibi bir il olduğunu, Pamukkale Üniversitesi olarak sağlık turizmine katkı sağlayacak projeler üzerinde çalıştıklarını söyledi.

Haberin DevamıReklam

Denizli’nin turizm potansiyeli yüksek bir il olduğuna dikkat çeken Vali Yardımcısı İsmail Soykan ise, antik kentler ve termal turizmin yanı sıra sağlık turizminin de geliştirilmesi gerektiğini, çünkü sağlık turizmi ile gelen turistlerin uzun süreli konaklayabileceğini vurguladı.

Açılış konuşmalarının ardından panele geçildi. Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Uzm. Dr. Berna Öztürk “Kamu Hastanelerinde Sağlık Turizmi Uygulamaları”, Denizli Sosyal Bilimler Yüksekokul Müdürü Doç. Dr. Nuray Selma Özdipçiner “Sağlık Turizmi” ve Nobel Tıp Merkezi Müdürü Uzm. Dr. Turgay Sehil ise “Pamukkale’de Kür ve Rehabilitasyon” konularında sunum yaptı.