22.06.2021, Salı
20 °C / 33 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Sağlığın yıldız adaylarına sertifika

Sağlığın yıldız adaylarına sertifika

Haber Merkezi - 8 Nisan 2017 Cumartesi - 11:15 Sağlığın yıldız adaylarına sertifika

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı hastanelerde görev yapan ve “Denizli Yıldızı” olmaya aday 35 sağlı personeli, eğitimlerini tamamlayarak sertifikalarını aldı.

A- A+

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından, Denizli Yıldızları Değerlendirici Eğitimi düzenlendi. 3-7.Nisan tarihleri arasındaki eğitime genel sekreterliğe bağlı hastanelerin verimlilik kalite birimi çalışanları, Denizli Yıldızı olmaya aday servis ve yoğun bakımların sorumluları katıldı.

Genel Sekreter Dr. Berna Öztürk, Denizli Yıldızı kapsamında sağlıkla ilgili standart setlerini içeren tek bir değerlendirme sistemi hazırlanıp, bölüm ve servislere özgü standartlara dönüştürüldüğünü, verilen eğitimde öncelikle Denizli Yıldızları’na aday servis, yoğun bakım sorumlularının sistem içinde etkin öz değerlendirme yapmalarını sağlamanın planlandığını belirtti.

İkinci aşamada ise il genelinde verimlilik ve kalite alanında yapılan değerlendirmede görev alacak değerlendirici sayısını ve değerlendiricilerin bilgi, deneyim ve yetkinliklerini artırmak hedeflendiğini kaydeden Öztürk, katılımcılara hizmete erişim ve süreklilik, hasta bakımı, güvenlik raporlama sistemi, risk yönetimi, eğitim yönetimi, çalışan sağlığı ve güvenliği, hasta ve ailesinin hakları hasta güvenliği, enfeksiyonların kontrolü ve önlenmesi, ilaç yönetimi, transfüzyon yönetimi konularında eğitim verildiğini ifade etti.

Hastanelerin tüm birimlerinde kalite bilincini arttırmayı hedeflediklerini vurgulayan Öztürk, “Denizli Yıldızları’na sağlık çalışanlarımızın gönüllü katılımını, farkındalığın tüm birimlere yayılımını sağlamayı ve çalışanlarımızı bu konuda ödüllendirerek teşvik etmeyi istiyoruz. Bu eğitimler ile hastanelerimizde kalite bilincinin yükseltilmesi ve yaygınlaştırılmasını, tüm bölüm ve servislerin kaliteye yönelik çabalarının özendirilmesini ve başarılı sağlık hizmetinin hasta ve yakınlarının yararına sunulmasını amaçlıyoruz. Birlik olarak her zaman hedefimiz ‘hastanelerimizde sağlık kalitesini üst seviyelere daha fazla nasıl taşıyabiliriz’ anlayışı oldu. Bundan sonra da bu hedef doğrultusunda gerek eğitimlerimiz gerek proje çalışmalarımızla Denizli’ye en güzel hizmeti vermeye çalışacağız” dedi.

Genel Sekreter Öztürk, konuşmasının ardından 35 katılımcıya sertifikalarını verdi.