21.09.2021, Salı
20 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Öztürk: Normal doğum yüzde 3 arttı

Öztürk: Normal doğum yüzde 3 arttı

Haber Merkezi - 5 Mayıs 2017 Cuma - 18:32 Öztürk: Normal doğum yüzde 3 arttı

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği (KHB) Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, normal doğumda bu yılın ilk üç ayında, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 3 artış görüldüğünü açıkladı.

A- A+

Denizli KHB Genel Sekreterliği’nin toplantısında, tıbbi ve mali konularda yapılan faaliyetler ele alındı, geçen yıl ile bu yılın ilk üç aylık dönemlerinde yapılan çalışmalar kıyaslandı, hedeflenen ve gerçekleştirilen çalışmaları değerlendirildi.

Haberin DevamıReklam

Toplantıda değerlendirmelerde bulunan Denizli KHB Genel Sekreteri Berna Öztürk, yapılan çalışmalar sonucunda normal doğum oranlarında ciddi bir artış olduğuna dikkat çekti. Öztürk, “Elde edilen veriler göstermektedir ki, Denizli KHB olarak Sağlık Bakanlığı’nın politikaları doğrultusunda yapmış olduğumuz çalışmalar, almış olduğumuz tedbirler meyvesini vermiştir. Büyük bir başarı sağlanarak sezaryen oranlarımızın düştüğü tespit edilmiştir. Sağlıklı bir doğum gerçekleşmesini sağlamak, sezaryen oranlarını düşürmek ve normal doğuma teşvik etmek için genel sekreterlik olarak yaptığımız bu çalışmalar, 2017 yılı ocak-mart dönemi ile 2016 yılı aynı dönemi kıyaslandığında, normal doğumlarda yüzde 3 oranında artış olmuştur” dedi.