17.10.2021, Pazar
11 °C / 23 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Evde sağlık hizmeti protokolü imzalandı

Evde sağlık hizmeti protokolü imzalandı

Haber Merkezi - 24 Mayıs 2017 Çarşamba - 23:46 Evde sağlık hizmeti protokolü imzalandı

Evde sağlık hizmetinden yararlanan ağır engelliler ile huzurevine yerleşmek için sıra bekleyenlere, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde artık evde sağlık hizmeti sunulacak.

A- A+

Valilik toplantı salonunda gerçekleştirilen protokol törenine Vali Ahmet Altıparmak, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Süleyman Erdoğan ile Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Berna Öztürk katıldı.

Protokol imza töreninde konuşan Vali Ahmet Altıparmak, ağır engelli vatandaşların kurumlarca tespitinin yapılacağını söyleyerek, “Vatandaşlarımıza, güvenli, etkili, kaliteli ve zamanında sağlık hizmeti vermek Devletimizin en öncelikli görevlerindendir. Ülkemiz sağlıklı insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaşmıştır. Bugün imzaladığımız protokol ile buna katkı sağlamanın mutluluğunu yaşıyoruz”

Haberin DevamıReklam

dedi.

Protokol ile Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği ve bağlı kuruluşları tarafından Evde Sağlık Hizmetlerinin Sunulmasına Dair Yönetmelik kapsamında, ağır engelli ibareli engelli sağlık kurulu raporu bulunan, engelli ya da yaşlı olup bakım sağlayan yakını olmayan vatandaşlar, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bildirilecek.

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne huzurevinde kalmak için başvuru yapmış ve başvurusu kabul edilmiş, fakat huzurevinde yer olmadığı için kendi evlerinde huzurevine yerleşebilmek için sıra bekleyen yaşlı vatandaşlar öncellikli olarak evde sağlık hizmetinden yararlandırılacak.