26.10.2020, Pazartesi
14 °C / 27 °C Denizli Hava Durumu

Denizli’nin 5 ilçesinde yeni doktor kadroları açıldı

Haber Merkezi - 26 Ağustos 2017 Cumartesi - 12:05 Denizli’nin 5 ilçesinde yeni doktor kadroları açıldı

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’ne bağlı ilçe hastanelerinden Kale, Çal, Çameli, Çivril ve Buldan’a Sağlık Bakanlığı tarafından yeni hekim kadroları açıldı.

A- A+

Kale Devlet Hastanesi’nde, iç hastalıkları hekim kadro sayısı 1’den 2’ye çıkarılırken, çocuk sağlığı ve hastalıkları ile kadın hastalıkları ve doğum branşlarında da yeni hekim kadroları oluşturuldu.

Çal Devlet Hastanesi’nde, kadın hastalıkları ve doğum branşında kadro açıldı. Buldan Göğüs Hastalıkları Hastanesi’nde, göz hastalıkları, Çameli Devlet Hastanesi’nde iç hastalıkları, Çivril Devlet Hastanesi’nde kadın hastalıkları ve doğum branşında hekim kadro sayıları da 1’den 2’ye yükseltildi.

“DOKTOR KADROLARI GÜÇLENDİRİLİYOR”

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk ilçe hastanelerin hekim kadrolarının güçlendirilmesinin en az merkezde bulunan hastaneler kadar önemli olduğuna vurguladı. Öztürk, şunları söyledi:

“Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği olarak il merkezinde verdiğimiz sağlık hizmetlerini ilçelerde bulunan hastanelere de taşımak için canla başla çalışıyoruz. İlçe hastanelerimizi gerek fiziki gerekse tıbbi anlamda devamlı geliştirmeye çalışıyoruz. Tabi hekim kadrosu açısından da hastanelerimizi güçlendirerek ilçede yaşayan vatandaşlarımızın merkeze gelmesine gerek kalmadan her türlü sağlık imkânından yararlanmasını istiyoruz. Bu bağlamda Sağlık Bakanlığımız tarafından özellikle ilçe hastanelerimiz için talep etmiş olduğumuz hekim kadroları oluşturuldu. Bu kapsamda özellikle Kale’de oluşturulan Çocuk ve Kadın Doğum kadrolarına hekim ataması yapılabilecek. Yine Buldan, Çameli, Çivril gibi ilçelerimizde arttırılan hekim kadrolarının gelmesiyle birlikte vatandaşlarımıza daha kaliteli ve hızlı sağlık hizmeti vereceğiz.”