29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Denizli’de obeziteye karşı 15 bin kişi...

Denizli’de obeziteye karşı 15 bin kişi yürüdü

Haber Merkezi - 23 Nisan 2017 Pazar - 18:22 Denizli’de obeziteye karşı 15 bin kişi yürüdü

Denizli-Merkezefendi’de, obeziteyle mücadele için düzenlenen Bahar Yürüyüşü'nün üçüncüsü 15 bin dolayında kişinin katılımıyla gerçekleşti.

A- A+

Obeziteyle mücadele için 3. Bahar Yürüyüşü düzenlendi. Etkinliğe AK Partili Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin ve vatandaşlar katıldı.

Denizli’de obeziteye karşı 15 bin kişi yürüdü

Yenişehir Yürüyüş Yolu’nda düzenlenen etkinlik, renkli görüntülere sahne oldu. Yürüyüşün başlangıç noktasında kurulan sahnede, çocuklar için sahne alan animatörler neşeli anlar yaşattı. Ardından sahneye çıkan Pamukkale Üniversitesi Türk Halk Müziği Korosu, şarkılarını seslendirdi. Halkoyunları ekiplerinin performansı ise alkış aldı. Etkinlik öncesinde belediye tarafından, katılımcılara üzerinde ay-yıldız bulunan şapkalar dağıtıldı.

Denizli’de obeziteye karşı 15 bin kişi yürüdü

Haberin DevamıReklam

Yürüyüşte katılımcılara seslenen Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, “Bugün sadece yürüyüş yapmıyoruz. Aynı zamanda 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz. Bundan 3 yıl önce obeziteyle mücadele kapsamında, ‘100 bin kişi yürüyüşe geçecek’ demiştik. O gün bize inanmayanlar vardı. Sağlıklı bir yaşam için 100 bin kişi bu meydanı dolduracak. 2015 yılında sadece 7 bin kişiyle yürümüştük. 2016’da bu rakamı ikiye katlayarak tam 15 bin Merkezefendili yürüyüşe katılmıştı. Bugün Yenişehir Yürüyüş Yolu’nun neredeyse tamamı dolu. Katılım gösteren herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Etkinliklerin tamamlanmasının ardından, sağlıklı yaşam için düzenlenen yürüyüşün startı verildi. Yenişehir Yürüyüş Yolu’nda yaklaşık 3 kilometre uzunluğa sahip parkurda yapılan yürüyüşe yaklaşık 15 bin kişi katıldı. Yürüyüşte polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. 112 Acil servis ekipleri de tedbir amaçlı bekletildi. Parkurun sona ermesinin ardından, bitiş noktasında yürüyüşe katılanlara su ve elma ikram edildi.

Bitiş noktasında kurulan sahnede, ekstrem gösteri grubu Skate Parkur Team katılımcılara heyecan dolu anlar yaşattı. Ekibin bisiklet ve basketbol topuyla yaptığı şov yoğun alkış aldı. Yürüyüşün son etkinliği olarak sahneye DJ Ozan Çolakoğlu çıkıp performansını sergilemesiyle etkinlik sona erdi.

Deniz TOKAT / DENİZLİ (DHA)