29.06.2022, Çarşamba
19 °C / 32 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. Denizli’de 35 sağlık personeline eğitim

Denizli’de 35 sağlık personeline eğitim

Haber Merkezi - 13 Nisan 2017 Perşembe - 13:39 Denizli’de 35 sağlık personeline eğitim

Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği’nce düzenlenen Sağlıklı Doğum ve Gebe Okulları Programı ile 35 personel eğitimden geçirildi.

A- A+

Anne adaylarını rahatlatmak, doğum korkusunu azaltmak ve normal doğumu kolaylaştırmak için düzenlenen eğitim programına Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı tüm sağlık tesislerinde görevli gebe bilgilendirme sınıfı ebeleri, sağlık bakım hizmetleri müdürleri, doğumhane ve kadın doğum servis sorumlu ebelerinden oluşan 35 sağlık çalışanı katıldı.

Katılımcılara “temel doğuma hazırlık eğitimi”, “doğum algısı, doğum kasılmaları”, “doğum pozisyonları”, “anne sütü ve emzirme”, “erken dönemde anne bebek bağlanması”, “doğuma bedensel hazırlık, kas ve nefes egzersizleri”, “loğusa bakımı ve egzersizleri” konularında sunumlar eşliğinde eğitim verildi.

Haberin DevamıReklam

Eğitimin tamamlanmasının ardından düzenlenen sertifika töreninde konuşan Denizli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, anne adaylarının gebelik sürecini, doğum anı ve sonrasını daha kaliteli geçirmesini sağlamada ebelere düşen rollerin büyük olduğunu vurguladı. Öztürk, “Ülkemizde son yıllarda anne ve bebek ölüm oranlarının büyük bir hızla indirilmesinde ebelerimizin rolü büyüktür. Bu çerçevede bakanlığımız hedefleri doğrultusunda ebelik hizmetlerini güçlendirmek, normal doğumu desteklemek ve teşvik etmek yönünde çalışmalar yapmak ana hedeflerimiz arasındadır” dedi.