18.05.2022, Çarşamba
16 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. SAĞLIK
  4. /
  5. SAĞLIK
  6. /
  7. COVID-19 ilaçları Denizli’deki depolarda

COVID-19 ilaçları Denizli’deki depolarda

Engin ÜNAL / D20HABER - 25 Mart 2020 Çarşamba - 12:03 COVID-19 ilaçları Denizli’deki depolarda

Yol açtığı ölümlerle ve katlanarak artan vaka sayısıyla dünyayı sarsan coronavirüse (COVID-19) karşı alınan önlemlere her gün yenileri eklenirken, tedavide ihtiyaç duyulan ilaçların Denizli’ye geldiği ve depolara yerleştirildiği, gerek duyulması durumunda ilaca kısa sürede ulaşılmasını sağlayacak sistemin kurulduğu öğrenildi.

A- A+

Coronavirüs vakalarındaki artış gözlerin “pandemi hastanesi” olarak kabul edilen sağlık kurumlarına çevrilmesine yol açarken, “tedavide ihtiyaç duyulan ilaçlar var mı, bulunabiliyor mu?” soruları da sıkça soruluyor. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bu konuda “yoğun bakım süresini 11 günden 4 güne kadar kısalttığı ifade edilen COVID-19 ilacının Çin’den ithal edildiğini, ilaçların ambulans uçaklarla 40 il’e dağıtıldığını” açıklamıştı.

TEDAVİDE KULLANILAN İLAÇTA SIKINTISI YOK

Sağlık Bakanı Koca’nın sözünü ettiği ilaç ile birlikte, coronavirüs tedavisinde kullanılan diğer ilaçların Denizli’ye getirildiği, oluşturulan depolara yerleştirilen ilaçların listelendiği ve ihtiyaç duyulması halinde ulaşımı sağlayacak sistemin oluşturulduğu, ilaç konusunda herhangi bir sıkıntının söz konusu olmadığı ifade edildi.