27.10.2020, Salı
13 °C / 26 °C Denizli Hava Durumu

Büyükşehir’den sağlık yatırımları

Haber Merkezi - 27 Temmuz 2017 Perşembe - 14:49 Büyükşehir’den sağlık yatırımları

Denizli Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi Mahallesi'nde 112 Acil, UMKE ve ASM'nin bir arada olacağı sağlık kompleksinin yapımına başladı.

A- A+

Denizli Büyükşehir Belediyesi, sosyal ve kültürel alanındaki yatırımların yanı sıra sağlığa yönelik projeleri de hayata geçiriyor. Dokuzkavaklar, Karşıyaka, Aktepe, Sümer, Sevindik, Deliktaş, Fatih, Kayıhan, Akhan ve Pınarkent bölgelerine hitap edecek semt polikliniği için 3 bin metrekare arsayı bedelsiz olarak tahsis eden Denizli Büyükşehir Belediyesi, bu kez başka bir sağlık yatırımını Merkezefendi Mahallesi’nde gerçekleştiriyor.

Merkezefendi’de, içerisinde 112 Acil, Ulusal Medikal Kurtarma Merkezi (UMKE) ve Aile Sağlık Merkezi’nin (ASM) bulunduğu sağlık kompleksinin yapımına başladı. Yaklaşık bin metrekare kapalı alana sahip olacak tesiste, ASM’nin poliklinikleri, aşı odası, gebe odası, acil müdahale odası, smear testi odası, laboratuvar, toplantı odası yer alacak. Ayrıca UMKE ve 112 Acil istasyonu için personel odası, depo, ve oturma odaları bulunacak.

“BÜYÜKŞEHİR DERTLERE DERMAN OLUYOR”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, vatandaşların sağlığı ve kentte yaşam kalitesinin yükselmesi adına sağlığa katkılarının sürdüğünü, inşaatına başlanan sağlık kompleksinin içerisinde ASM, UMKE ve 112 Acil istasyonu olacağını söyledi. Zolan, “Sağlık yatırımları Büyükşehir Belediyesinin asli görevi olmasa da, konu vatandaşımızın ihtiyacını karşılamaksa biz bunu hemen kendimize görev edindik ve tesisimizin inşasına başladık. Bugün çok şükür verdiğimiz bir sözü daha yerine getirmenin ve vatandaşımızın bir derdine daha derman olmanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.