21.03.2023, Salı
9 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Özdağ’dan Davutoğlu’na “bildiklerini konuş” çağrısı

Özdağ’dan Davutoğlu’na “bildiklerini konuş” çağrısı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Kasım 2022 Perşembe - 12:30Güncelleme: 17 Kasım 2022 Perşembe - 12:30
Özdağ’dan Davutoğlu’na “bildiklerini konuş” çağrısı

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Gelecek Partisi Genel Başkanı ve eski başbakan Ahmet Davutoğlu’nun gerçekleri söylemekten korktuğunu öne sürerek, “bildiklerini konuş” çağrısında bulundu.

Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ, Denizli’de düzenlediği basın toplantısında, gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 Haziran’ında yapılacak seçimlerde aday olmasının mümkün olmadığını iddia eden Özdağ, Anayasa hükmünün açık olduğunu ve “Cumhurbaşkanlığı iki kez yapılır” denildiğini, Anayasa’da Cumhurbaşkanlığı için erken seçim kavramının yer almadığını, Erdoğan’ın aday olabilmesi için önce Cumhur ve Millet ittifaklarının 360’ın üzerinde bir oyla seçim tarihini belirlemeleri gerektiğini, aksi takdirde Anayasa’ya göre Erdoğan’ın aday olması mümkün olmadığını söyledi.

“MİLLET İTTİFAKI, ERDOĞAN’IN 3. KEZ ADAY OLMASINI MÜMKÜN KILACAK”

Millet İttifakı’nın Erdoğan’ın üçüncü kez aday olmasını mümkün kılacağını öne süren Özdağ, “Eğer bunu yapmazlarsa Erdoğan mağduru oynarmış. Anayasa’ya, yasalara karşı mağdur oynanmaz. Muhalefetin görevi Erdoğan’ın Anayasa’yı manipüle etmesine yardımcı olmak değil, anayasayı savunmaktır. Diyorlar ki; YSK, Erdoğan’ın adaylık kararını alır, o zaman yapacak bir şeyimiz kalmaz. CHP ve İYİ Parti’nin bunun arkasına sığınarak Erdoğan’ın adaylığının önünü açması muhalefet değil, çakma muhalefet olduğunun göstergesidir” dedi.

“ZEKA SEVİYESİ DÜŞÜK POLİTİK PROVAKATÖRLER”

Haberin DevamıReklam

Bir gazetecinin, Zafer Partisi’nin “Twitter partisi” olarak adlandırıldığını sorması üzerine Özdağ, “Zafer Partisi’nin Twitter partisi olduğunu söyleyen salaklara seslenmek istiyorum. Zafer Partisi’nin yükselişini durduramayınca panik içinde akıllarına gelen her türlü iftirayı atıyorlar. Bu iftiralar Türk halkında en ufak bir etki yaratmıyor. Eğer bir siyasi parti bir yıl içinde yüzde 8 bandına oturup tüm illerde örgütlenmesini tamamlamışsa ve Türkiye’de siyasete format atıyorsa, bu partiye Twitter partisi diyenler evrimin ara aşamasında kalmış, zeka seviyesi düşük politik provakatörlerdir” yanıtını verdi.

DAVUTOĞLU’NA ÇAĞRI YAPTI

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na başbakanlığı dönemine ilişkin bildiklerini söyleme çağrısı yapan Özdağ,“Ahmet Davutoğlu gerçekleri söylemekten korkuyor. Serok Ahmet değil, Korkak Ahmetsin sen. Türkiye’nin başına,Cumhuriyet tarihi boyunca en büyük belayı açtın. Milyonlarca sığınmacının Türkiye’ye girmesinden sen sorumlusun. Türk halkına yalan söylüyorsun, gerçeği söylemeyerek. Senin neyi bildiğini ben biliyorum. Sen benim bildiğimden daha fazlasını biliyorsun. Artık konuş. Kemal Kılıçdaroğlu, Meral Akşener, Ahmet Davutoğlu ile aynı masaya oturup Türkiye’ye demokrasi getireceğiniz iddiasında bulunmadan önce Davutoğlu’na sorun. Haziran-Kasım 2015’te ne oldu diye? Sen bu konuda açıklama yaptıktan sora Erdoğan seni niye tehdit etti? Ne oldu yüzlerce insan öldü, nasıl öldü. Ankara gar patlaması nasıl oldu?” diye konuştu.