Honaz’da Kiraz, İYİ Parti adaylığından vazgeçti – D20Haber
02.03.2024, Cumartesi
9 °C / 19 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Honaz’da Kiraz, İYİ Parti adaylığından vazgeçti

Honaz’da Kiraz, İYİ Parti adaylığından vazgeçti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 22 Ocak 2024 Pazartesi - 11:01Güncelleme: 22 Ocak 2024 Pazartesi - 11:02
Honaz’da Kiraz, İYİ Parti adaylığından vazgeçti

Denizli’nin Honaz ilçesinde, İYİ Parti’ye şok yaşatan karar. Dört gün önce belediye başkan adaylığı açıklanan Enver Kiraz, adaylıktan çekildi. Kiraz, kararıyla ilgili “Parti içi yaşanan sıkıntıların aşılmayacak boyutta olduğunu görüyorum” ifadesini kullandı.

İYİ Parti, Ankara’da Milletvekili Yasin Öztürk’ün TBMM’deki odasında Honaz Belediyesi başkan adayı olarak Enver Kiraz’ın ismini açıkladı. Dün de aday tanıtım toplantısında yer alıp partilileri selamladı. Ancak daha sonra sosyal medya hesabından açıklama yaparak, adaylıktan çekildiğini duyurdu. Kiraz’ın açıklaması şöyle:

“Kıymetli Honaz halkımıza
31 Mart yerel seçimleri için vatandaşlarımızın gösterdiği ilgi ve teveccüh ile belediye başkanlığına aday olmaya karar vermiştim. Bu kapsamda Honaz’a güzel hizmetler yapabilmek için İyi Parti’nin teklifini kabul etmiştim. Ancak gelinen bu aşamada parti içi yaşanan sıkıntıların aşılmayacak boyutta olduğunu görüyorum. Ekip arkadaşlarımla yaptığımız istişareler sonucu aday olmamaya karar verdim. Aldığımız bu kararın hayırlı olmasını diliyorum. Bizlere gönüllerini açan, destek vereceğini ifade eden herkesin haklarını helal etmesini istiyorum.
Honaz’a hizmet etmek için yola çıkan tüm adaylara eşit mesafede olacağımı belirtir, hepsine başarılar dilerim.”