15.08.2020, Cumartesi
20 °C / 36 °C Denizli Hava Durumu

Öztürk, Zeybekci’ye “o sözlerin hala arkasında mısın?” diye sordu

Haber Merkezi - 15 Şubat 2020 Cumartesi - 00:54 Öztürk, Zeybekci’ye “o sözlerin hala arkasında mısın?” diye sordu

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’ye 2014 yılındaki bir twitter paylaşımını anımsatıp, “Türkçe Olimpiyatlarında söylediğin sözlerin hala arkasında mısın?” diye sordu.

A- A+

Son günlerde FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları iyice alevlendi. AK Parti ve CHP arasında yoğunlaşan polemiğe İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk de twitter hesabından dün yaptığı paylaşımla katıldı.

Öztürk, sosyal medya paylaşımında eski bakan Nihat Zeybekci’ye 8 Haziran 2014’te yapıldığını öne sürdüğü paylaşımı anımsattı. İYİ Partili Öztürk’ün gündeme getirdiği o paylaşımda, “Geçmişte söylediğimiz sözlerin arkasındayız, her yıl katıldığımız Türk Olimpiyatlarında söylediğimiz sözlerinde arkasındayız” ifadeleri yer alıyor.

Bu anımsatmayı yapan Öztürk, “17/25 Aralık 2013 milâd diyordunuz ya hani? 17/25 ‘den sonra atılan @ZeybekciNihat‘nin Tweeti. Bunu normal bir vatandaş veya muhalif bir siyasi atmış olsaydı kendisini AKlayamazdı. Alın size #SİYASİAYAK!! Türkçe Olimpiyatlarında söylediğin sözlerin hala arkasında mısın??” diye soruyor.