21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Çobanoğlu: Türkiye, ABD ve İsrail’in...

Çobanoğlu: Türkiye, ABD ve İsrail’in tuzağına düşmeyecek

Haber Merkezi - 3 Mart 2020 Salı - 15:19 Çobanoğlu: Türkiye, ABD ve  İsrail’in tuzağına düşmeyecek

Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, Türkiye’nin İdlib tuzağını bozacağını ve ABD ile İsrail’in tuzağına düşmeyeceğini söyledi.

A- A+

Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, Denizli Gazeteciler cemiyeti’nde düzenlediği basın toplantısında, verilen şehitlerden ve yaralanan askerlerden dolayı Türk halkının yüreğinin yandığını belirterek, Türk Silahlı Kuvvetlerine ve Türk ulusuna baş sağlığı diledi.

Türkiye’nin 15 Temmuz’dan bu yana ABD ve İsrail’in kurduğu terör koridorunu parçaladığını, Fırat Kalkanı, Zeytin Dalı ve en son Barış Pınarı harekâtları ile elde edilen başarılara karşı İdlib tuzağı ile durdurulmak istendiğini kaydeden Çobanoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Karşılaştığımız tehdit, 15-16 Temmuz darbesinin devamıdır ve daha kapsamlıdır. Suriye’yle savaş başlatmak, tuzağa atılan adım olur. Bu tuzağın boyutu çok büyüktür. Kıbrıs ve Libya’sıyla, Doğu Akdeniz’den Fırat’ın doğusuna kadar yayılmaktadır. Bu tuzakla yalnızlaştırılan Türkiye, coğrafyamızda birden fazla cephede sıcak tehditlerle karşılaşma tehlikesi ile yüz yüzedir. Gün ,savaş kışkırtıcılığı yapmak değil , aklıselim davranıp devlet aklı ile hareket etmemiz gereken gündür. Suriye ile savaşı önlemede birlikte hareket edeceğimiz güçler, Rusya, İran ve Iraktır. Astana süreci ve Soçi Mutabakatı bu açıdan önemli tarihsel dayanaklardır.

Türkiye’nin Suriye’de işi olduğunu ve bunun beka meselesi olduğunu savunan Çobanoğlu, “Hedefimiz, Türkiye ve Suriye’nin toprak bütünlüğünü tehdit eden ABD ve İsrail’in kontrolündeki terör örgütleridir. İdlib sorununu çözmek için ABD ve NATO’yu çağırmak; ülkemizin cellâdını çağırmaktır. Doğu Akdeniz’de namlularını Türkiye’ye çeviren ve ortak tatbikatlar yapan ABD, İsrail,Yunanistan, Güney Kıbrıs Rum Yönetimi’ne son olarak Fransa da katılmıştır. Bu ülkeler, başta ABD ve İsrail olmak üzere ülkemize kurulan bu tuzaktan çok hoşnutturlar. Bu tuzakla, on binlerce tır silahla donatılan PKK-PYD ve HTŞ gib ibölücü ve yobaz terör örgütleri ülkemiz için daha büyük bir tehdit haline gelmektedir” dedi.

Türkiye’yi hedef alan bu tuzağı bozma sorumluluğun en başta Cumhurbaşkanı’nın omuzlarında olduğunu ifade eden Çobanoğlu, “Vatan Partisi olarak bu tuzağın, milletimizin sağduyusu ve devlet aklıyla bozulacağına inanıyoruz. Bunun için her türlü desteği vermeye hazır olduğumuzu tüm milletimize duyuruyoruz. Türkiye, ABD-İsrail tuzağına düşmeyecektir. Türkiye’nin önü açıktır. Herkesi ABD –İsrail tertibine karşı birliğe, devlet aklına ve kararlılığa çağırıyoruz”diye konuştu