23.10.2020, Cuma
18 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu

Üçgen Çarşısı kat maliklerinden Zolan ve Çapar’a teşekkür

Haber Merkezi - 12 Ağustos 2017 Cumartesi - 20:13 Üçgen Çarşısı kat maliklerinden Zolan ve Çapar’a teşekkür

Üçgen Çarşısı kat malikleri, çarşının durumunu Denizli Büyükşehir Belediye Meclisi’nde gündeme getiren Bekir Çapar ile, yıkım ücreti alınmayacağının sözünü veren Başkan Osman Zolan’a teşekkür etti.

A- A+

Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Üyesi Bekir Çapar, dün yapılan meclis toplantısında yıkılması gündemde olan Üçgen Çarşısı ile ilgili konuşma yaparak, burasıyla ilgili son durumu sormuş, Başkan Osman Zolan da çarşının yıkılıp arsa olarak değerlendirileceğini ve yıkımdan ücret alınmayacağını söylemişti.

Büyükşehir Belediye Meclisi’nde lehlerine olan gelişme üzerine Üçgen Çarşısı Kat Malikleri Denetleme Kurulu Başkanı Bahri Yıldırım ve Kat Malikleri Yönetim Kurulu Üyesi Ömer Güneş, ortak açıklamayla Zolan ve Çaparâ teşekkür ettiler. Yıldırım ve Güneş’in ortak açıklaması şöyle:

“11.08.2017 günü Denizli Büyükşehir Meclisinde bağımsız belediye meclis üyesi Av. Bekir Çapar çarşımızla ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı’na sorunlarımızı sözlü ve yazılı olarak dile getirmiştir. Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Osman Zolan, taşınmazımızın kentsel dönüşüm kapsamında TOKİ ye devredilmeyeceğini, buna engel olacağını, maliklerimizin mağduriyetini önceleyeceğini, taşınmazımızdaki binanın yıkımı ile ilgili olarak mülk sahibi maliklerimize herhangi bir ödeme yaptırmayacağını, binanın yıkımı sonucunda yeni imar düzenlemesi yapılması halinde maliklerimizin lehine davranacağını Belediye Meclis toplantısında resmi tutanak kayıtlarına geçecek şekilde açıklamalarda bulunmuştur.

Üçgen kat maliklerinin hiçbir zaman yalnız bırakmayan, her zaman Denizli Büyükşehir Meclisi’nde dile getiren Bağımsız Meclis Üyesi Sayın Av. Bekir Çapar’a, resmi tutanaklara geçen söz ve açıklamaları nedeniyle Sayın Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyoruz.

Üçgen Çarşısı’nda 654 dükkan bulunmaktadır. Bu dükkanlarında 500 malik ve binlerce yakını yıllardır üçgen çarşısındaki gelişmeleri takip etmektedir. Bu gelişmeleri takip ederken yanımızda olmayan, bizleri görmezlikten gelen, yanımızdaymış gibi görünerek resmi platform ve merciler karşısında bizleri sessiz kalarak yalnız bırakan tüm siyasi parti grupları bizleri derinden yaralamıştır.

Siyasilerin bu ilgisizliği yetmezmiş gibi sayın Av. Bekir Çapar’ın CHP’li Büyükşehir Belediye Meclis üyelerinden destek arayışı sonucu Mustafa Çallıca ve Teoman Sancar ile görüşmesi ve telefonla konuşmasına tanıklık ettik. Bu telefon görüşmesinin bitmesine müteakip de istemeyerek de olsa açık kalan telefondan CHP İl Başkanı Teoman Sancar’ın parti grubundaki meclis üyelerine ‘Bırakın Osman Zolan ile Bekir Çapar çatışsın, siz tarafsız ve sessiz kalın’ şeklindeki sözlerini duymanın üzüntüsünü yaşıyoruz.

Bu hal, hareket ve sözleri CHP İl Başkanı’na yakıştıramadık. Referandum öncesi Üçgen Çarşısı’na yapmış olduğu ziyarette yanımızda olduğunu söyleyen Teoman Sancar’ın bu şekildeki samimiyetsiz, hafif ve şık olmayan sözlerini saklamak başta CHP’ye gönül verenlere ve kamuoyuna haksızlık olurdu.”