TBMM Başkanvekili Karaca: Barıştan yana tutum almalıyız – D20Haber
10.12.2023, Pazar
4 °C / 12 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. TBMM Başkanvekili Karaca: Barıştan yana tutum...

TBMM Başkanvekili Karaca: Barıştan yana tutum almalıyız

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 11 Ekim 2023 Çarşamba - 14:27Güncelleme: 11 Ekim 2023 Çarşamba - 14:33
TBMM Başkanvekili Karaca: Barıştan yana tutum almalıyız

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Başkanvekili ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, İsrail ile Filistin arasında yaşananlara dikkati çekerek, barıştan yana tutum alınması çağrısında bulundu.

TBMM’deki oturumları hafta boyunca yönetecek olan başkanvekili Gülizar Biçer Karaca, 28. yasama dönemi 5. birleşimini açarken yaptığı konuşmada, milletin sorunlarına çözüm üretecek bir dönem temennisinde bulundu.

Orta Doğu’da 5. gününe giren savaşa da değinen Karaca, barıştan yana tutum alınması çağrısında bulunarak, “Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün 100 yıl önce dile getirdiği ‘Millet hayatı tehlikeye maruz kalmıyorsa savaş bir cinayettir’ ve ‘Yurtta barış, dünyada barış’ sözlerinin bir kez daha anlam kazandığı bir süreçten geçiyoruz. 1 Ekim’de Meclisimize çok yakın bir mesafede patlayan bomba, ardından Orta Doğu’da Filistin ve İsrail’de kadınlar ile çocuklar başta olmak üzere yüzlerce sivilin hayatını kaybettiği kanlı bir savaşı yaşıyoruz” dedi.

Haberin DevamıReklam
Karaca, Ankara Tren Garı’nda yaşanan katliamın yıldönümü ile ilgili de “Türkiye Cumhuriyeti tarihinin en büyük katliamının, 104 yurttaşımızın hayatını kaybettiği 10 Ekim katliamının yıl dönümü. 10 Ekim katliamındaki adalet arayışının da buradan dile getirilmesi gerektiğini düşünüyorum. 10 Ekim katliamında hayatını kaybeden yurttaşlarımıza, bu kanlı savaşta yaşamını kaybedenlerin yakınlarına ve tüm insanlığa başsağlığı diliyorum” ifadelerini kullandı.