Sol Parti Denizli milletvekili adaylarını tanıttı – D20Haber
24.06.2024, Pazartesi
26 °C / 43 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Sol Parti Denizli milletvekili adaylarını tanıttı

Sol Parti Denizli milletvekili adaylarını tanıttı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 16 Nisan 2023 Pazar - 11:22Güncelleme: 16 Nisan 2023 Pazar - 11:22
Sol Parti Denizli milletvekili adaylarını tanıttı

Denizli’de 14 Mayıs’ta yapılacak seçime katılacak 20 siyasi parti arasında yer alan Sol Parti, Denizli milletvekili adaylarını tanıttı.

Sol Parti’nin Denizli milletvekili adaylarının tanıtımı seçim çalışmaları kapsamında Denizli’ye gelen Sol Parti Başkanlar Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Tombul ve Parti Meclis Üyesi Sercan Dede’nin de katıldığı toplantıyla tanıtıldı.

Sol Kültür Merkezi’ndeki aday tanıtım toplantısında konuşan birinci sıra adayı Kamil Doğan, 20 yıllık talan, baskı, yoksulluk, sömürü iktidarını göndermek için yola çıktıklarını söyleyerek, “Bu ülkenin solcuları, devrimcileri olarak tarih boyunca sömürüye ve zorbalığa direndik. Bu 20 yılda da AKP-Saray rejimine karşı mücadele ettik, bedel ödedik. Alnımız ak, başımız dik! Şimdi bu en kritik seçimde birleşik bir sorumlulukla mücadeleye devam ediyoruz” dedi.

“1 OY KEMAL KILIÇDAROĞLU’NA 1 OY SOL PARTİ’YE”

Başkanlar Kurulu Üyesi İsmail Hakkı Tombul ise, Gerçek bir değişim yaratmanın, 20 yılın karanlığıyla hesaplaşmanın ve bu haramilere geri dönüş yollarını kapatabilmenin ancak örgütlü mücadeleyle olabileceğini ifade ederek, “Tarihin gördüğü en karanlık ittifakı, Taliban ittifakını yenmek ve halka her tür kötülüğü yapan bu rejime son vermek için 1 oy Kemal Kılıçdaroğlu’na, 1 oy Sol Parti’ye” dedi.

Haberin DevamıReklam
Sol Parti’ye verilecek her oyun ülkenin kurtuluşuna verilmiş olacağını savunan Tombul, “Sol Parti’nin ikili bir siyaset hattını uzun süredir tüm Türkiye’de savunuyoruz. Birinci görevimiz bu felaket iktidarından kurtulmak. Biz yıllardır ‘bu felaket iktidarından kurtulmak için tek aday etrafında birleşelim’ dedik. Cumhurbaşkanlığı seçiminde tek aday etrafında hep birlikte birleşiyoruz ve Kılıçdaroğlu’na oy veriyoruz. Bu felaket iktidarından kurtulmak, bu ülkede çalınan neşemizi, üzerimize çökertilen karabasanı dağıtmak için tek aday etrafında birleşip felaket iktidarını hep birlikte göndereceğiz” diye konuştu.

Konuşmaların ardından Sol Parti Denizli milletvekili adayları Kamil Doğan (Avukat), Şerif Güney (Emekli Ziraat Mühendisi), Beyza Aşkar (İnşaat Mühendisi), Muzaffer Aksoy (Emekli), Serdar Aktaş (İşçi), Suat Çoşkun (İşçi), Hayati Küçük (Avukat) tanıtıldı.