15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Çoban’dan elektrik ve doğal gaz zammına...

Çoban’dan elektrik ve doğal gaz zammına tepki

Haber Merkezi - 2 Ocak 2022 Pazar - 12:49 Çoban’dan elektrik ve doğal gaz zammına tepki

Sol Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, elektrik ve doğal gaza yapılan zamlara tepki göstererek, geri çekilmesini istedi.

A- A+

Yeni yılın ilk gününde elektrik ve doğal gaza yapılan zamlara bir tepki de Sol Parti’den geldi. İl başkanı Orhun Çoban, zamların geri çekilmesini ve yüzde 18’lik KDV’nin kaldırılmasını istedi, 230 kilovatsaate kadar elektriğin ücretsiz sağlanması gerektiğini savundu. Çoban, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Erdoğan’ın fantastik tezleri, TÜİK’in sahte verileri, bir nas bir Çin modeli derken ülkemiz felaketten felakete sürüklendi. Üç ayda dövizi de faizi de enflasyonu da yükseltmeyi başardılar. Elektrik ve doğal gaz zamları bu soygunda yeni bir adım. Bu kriz ortamında yapılması gereken bellidir. Bir insan hakkı olan enerjiye herkesin kolay ulaşımı için öncelikle bu zamlar geri çekilmelidir. Faturalardaki yüzde 18 KDV kaldırılmalıdır. Ne şekilde tarif edildiği tartışmalı bir sosyal yardım programı yerine, sayıları her gün artan enerji yoksulluğunu ortadan kaldırmak için 4 kişilik bir ailenin temel ihtiyaçlarını karşılayacak miktar olan 230 kwh elektrik ücretsiz olmalıdır.”