30.06.2022, Perşembe
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Çoban: Pandemi döneminde ücretsiz sağlık hizmeti...

Çoban: Pandemi döneminde ücretsiz sağlık hizmeti için acil adımlar atılmalı

Haber Merkezi - 5 Eylül 2020 Cumartesi - 10:29 Çoban: Pandemi döneminde ücretsiz sağlık hizmeti için acil adımlar atılmalı

SOL Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, halka ücretsiz ve nitelikli sağlık hizmeti sunulması için sağlık üzerinden para kazanmaya son verilmesini ve bunun için acil adımlar atılmasını istedi.

A- A+

SOL Parti İl Başkanı Orhun Çoban, coronavirüs salgınının göz önünde bulundurarak halka ücretsiz ve nitelikli sağlık hizmeti sunulması için çağrı yaptı. Çoban, halkın ücretsiz sağlık hakkı için acil adımlar atılması gerektiğini vurgulayarak, “Özel Hastaneler kamulaştırılsın. Kamuya ait hastaneler yoğun bakım ve yatak kapasitesi nedeniyle salgınla mücadelede yeterli olmuyor” dedi.

Haberin DevamıReklam

Parası olanın tedavi görürken, parası olmayanın kaderine terk edildiğini öne süren Çoban, “Sağlık hizmeti tüm yurttaşlar için ücretsiz olmalı. Ayrıca, 65 yaş ve üzerinde olan kişiler ile kronik hastalığı olan kişilere zatürre aşısı yaptırması öneriliyor. Zatürre aşısı 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olanlara ücretsiz olarak yapılmalı. Coronavirüs salgınını göz önüne alarak ücretsiz test yapılıp maske de dağıtılmalı. AKP’li vekiller, bürokratlar haftalık düzenli coronavirüs testi yaparken milyonlar test yaptıramıyor. Düzenli test imkânı sağlanmalı. Dezenfektan da ücretsiz dağıtılmalı. Devletin görevi halkını hastalanmaktan korumaktır” dedi.