05.12.2020, Cumartesi
7 °C / 16 °C Denizli Hava Durumu

Çoban: Ekonomik kriz derinleşiyor, iktidar çözemiyor

Haber Merkezi - 17 Kasım 2020 Salı - 10:22 Çoban: Ekonomik kriz derinleşiyor, iktidar çözemiyor

Sol Parti Denizli İl Başkanı Orhun Çoban, ülkede ekonomik krizin derinleştiğini, iktidarın ise buna çözüm bulamadığını belirtti.

A- A+

Sol Parti İl Başkanı Orhun Çoban, yazılı açıklamasında, ülkenin bir krizin içinde olduğunu ve iktidardakilerin bunu çözemediğini belirterek, “Aksine krizi derinleştiriyorlar. Ekonomideki kriz Albayrak’ın istifası ile bir noktaya geldi. Ama ülkenin sorunları Albayrak’ın gitmesiyle, iktidarın Trump olmadı saatimizi Biden’a ayarlayalım manevralarıyla çözülemez. Laiklik ortadan kaldırıldı, kamu varlıklarımız satıldı. Pandemide sağlık ve eğitimin paralı olmaması gerektiğini gördük” ifadelerini kullandı.

Sol Parti’nin öncelikle bu iktidara “hayır” diyen milyonlarla birleşerek, gerçek bir değişim mücadelesi Türkiye’nin yeniden kuruluş mücadelesinin güçlendirilmesi için çalışacağını kaydeden Çoban, şöyle devam etti:

“Görülüyor ki iktidar halkın sorunlarını çözemiyor. Aksine iktidardakiler her gün derinleşen krizin kaynağı durumundalar. Zorbalıkla, baskıyla, halkı sindirerek iktidarlarını sürdürmeye çalışıyorlar. Yönetemiyorlar, çözülüyorlar, tel tel dökülüyorlar. Tek adamdan mucize bekleyerek, kabine değişikliği yaparak bu sorunu çözemezler. Çünkü asıl sorun bu rejimin kendisinde, asıl sorun bu ucube tek adam rejiminde, asıl sorun bu sömürü düzeninin kanlı çarklarında. Çözüm, toptan değiştirmekte. Yıllardır bu ülkeyi, halk adına yönettiler. Sol Parti, halkın kendi kendini yöneteceği bir demokrasinin nüvelerini bugünden yaratacak bir halk demokrasisini kurmak için mücadele edecek.”