Pamukkale’de kadın ve çocuklara ücretsiz spor kursları – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pamukkale’de kadın ve çocuklara ücretsiz spor...

Pamukkale’de kadın ve çocuklara ücretsiz spor kursları

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 17 Mart 2024 Pazar - 14:25Güncelleme: 17 Mart 2024 Pazar - 14:28
Pamukkale’de kadın ve çocuklara ücretsiz spor kursları

Pamukkale için projelerini arka arkaya kamuoyuyla paylaşan AK Parti Başkan Adayı Halil Pekdemir, şimdi de yıllık spor etkinlikleri ile ilçede yapılması planlanan ücretsiz spor kurslarını açıkladı. Pekdemir’in bu projesi ile Pamukkale’de yılda 20 bin çocuk ve 10 bin kadına ücretsiz spor yapma fırsatı verilecek.

Cumhur İttifakı’nın AK Partili Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, ilçede yapılması düzenlenmesi ücretsiz spor kursları hakkında bilgi verdi. Pekdemir’in, Pamukkale’de her yıl 20 bin çocuk ve 10 bin kadına spor hizmeti verileceği konusundaki açıklamaları memnuniyet yarattı.

ÜCRETSİZ SPOR KURSLARI

Son açıklamalarında göreve geldikten sonraki 5 yıllık süreçte Pamukale’de drag pisti ile birlikte bölgenin pek çok farklı alanına spor sahaları yapılacağı duyuran Pekdemir, şimdi de bölgede her yıl ücretsiz olarak açılacak zumba, yoga, halk dansları, satranç, masa tenisi, yüzme, basketbol, voleybol, tenis, tekvando, jimnastik, pilates ve benzeri birçok kursla 20 bin çocuk ve 10 bin kadına imkan sağlanacağını açıkladı.

PAMUKKALE’DE SPOR YAPMAYAN KALMAYACAK

Spor yapmanın insan sağlığına ve yaşamına olumlu etkilerinin herkes tarafından bilindiğini, göreve gelmeleri durumunda sporun önemini ve sağlıklı yaşam tarzını teşvik etmek için büyük çaba sarf edeceğini söyleyen AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, “Çocuklarımızın ve gençlerimizin odaklarında kendilerine fayda sağlayacak etkinlikler olmalı. Bu şekilde hem onları kötü yollara sapmalarından uzaklaştırmış ve hem de aktif ve sosyal bireyler olma yolunda yönlendirmiş olacağız. Sonuç olarak Pamukkale’nin yaşamı spor etkinlikleri ile birlikte çok daha aktif olacak” dedi.