Pekdemir: Turizmciye her zaman destek vereceğiz – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Pekdemir: Turizmciye her zaman destek vereceğiz

Pekdemir: Turizmciye her zaman destek vereceğiz

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 23 Mart 2024 Cumartesi - 11:44Güncelleme: 23 Mart 2024 Cumartesi - 11:45
Pekdemir: Turizmciye her zaman destek vereceğiz

Seçim çalışmalarında bölgenin sorun tespitlerini yaparken turizme de değinen AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, göreve geldiklerinde turizm sektörünün gelişimine dair her türlü desteği vereceğini açıkladı.

AK Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Halil Pekdemir, seçim çalışmaları kapsamında bölgenin sorunlarını tespit ederken turizme de değinerek, göreve geldiklerinde turizm sektörünün gelişimine destek olacaklarını açıkladı. Pekdemir'in turizm sektörüne verdiği önem ve yapmayı planladığı çalışmalar, Pamukkale'nin turizm potansiyelini daha iyi tanıtmak ve geliştirmek için atılacak adımların önemini vurguluyor.Seçim çalışmalarında Pamukkale, Karahayıt ve Akköy üçgeninin termal sağlık turizminin merkezlerinden biri olduğunu belirten Pekdemir, bölgenin ekonomik katkısının önemine dikkati çekti. Bu doğrultuda, turizm sektörünün gelişimi için tanıtım, fuar ve turist organizasyonları gibi etkinliklere önem verilmesi gerektiğini ifade eden Pekdemir, bölgeye daha fazla turist çekmek ve marka değerini artırmaya yönelik çalışmalar yapılacağını vurguladı.

Pekdemir, Termal Sağlık Turizmi'nin Denizli ekonomisine önemli katkılar sunacağını, bu nedenle bölgenin turizm potansiyelinin daha iyi değerlendirilmesi gerektiğini de belirtti. Bölgenin büyük ölçekli yatırımlara layık olduğunu kaydeden Pekdemir, kendi döneminde turizmcilerin ihtiyaçları doğrultusunda destek çalışmaları üreteceğini ve turizm sektörünün gelişimine katkı sağlayacaklarını ifade etti.