05.06.2023, Pazartesi
17 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. MHP Denizli milletvekili adaylarını tanıttı

MHP Denizli milletvekili adaylarını tanıttı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 10 Nisan 2023 Pazartesi - 14:34Güncelleme: 10 Nisan 2023 Pazartesi - 14:39
MHP Denizli milletvekili adaylarını tanıttı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 14 Mayıs’ta yapılacak seçime katılacak Denizli milletvekili adaylarını tanıttı. Tanıtım toplantısında konuşan MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, “14 Mayıs bir seçim tarihi değil, Türkiye’yi şekillendirmeye çalışan statükocuların projelerinin yok olacağı tarihtir” dedi.

MHP’nin milletvekili adayları kesin listesinin 8 Nisan’da açıklanmasının ardından Denizli’de yarışa katılacak olan Ferudun Ünal, Yusuf Garip, Ebru Leman Kalkan, Emre Erdoğan, Mehmet Altıntaş, Raşit Özdemir ve Hüseyin Yüklet, il binasında düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı.

YILMAZ’DAN 14 MAYIS VURGUSU

Toplantıda konuşan MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, MHP politikalarının milli hassasiyetleri ortaya koyduğunu ve popülist yaklaşım içermediğini ifade ederek, “14 Mayıs bir seçim tarihi değil, Türkiye’yi şekillendirmeye çalışan statükocuların projelerinin yok olacağı tarihtir. Tek devlet, tek bayrak, tek millet diye hareket edenler ile bunun karşısında olanları milletimiz ayırt edecektir” dedi.

Haberin DevamıReklam
ÜNAL: MHP EMPERYALİSTLERİN DÜŞMANI, HEDEFİ OLMUŞTUR

MHP’nin birinci sıra adayı Ferudun Ünal ise, küçük yaşlarda tanıştığı ülkücü hareketin hep içinde olduğunu belirterek, “MHP her zaman emperyalist devletler ile onların piyonlarının hep düşmanı ve hedefi olmuştur. Bunun en iyi örneği İYİ Parti’nin kuruluşudur. Orada bulunan ve ihanet edenler hariç alayını MHP’ye davet ediyorum” ifadelerini kullandı.

GARİP: TEŞKİLATIN NEFERİYİM

MHP İl Başkanlığı ve Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliğinden istifa ederek milletvekili adayı olan Yusuf Garip de her zaman teşkilatın neferi olduğunu, her ne görev verilirse onu yerine getirmek için çalıştığını, 14 Mayıs seçimi için de MHP ve Cumhur İttifakı’nın başarısı, lider ülke Türkiye için çalışacağını söyledi.

KALKAN: TÜRKİYE’NİN 2. YÜZYILININ ASENALARIYIZ

Büyükşehir Belediye Meclisi Üyeliğinden istifa ederek aday olan ve listenin üçüncü sırasında yer alan Ebru Leman Kalkan da “Hizmet için yola çıktık. Türkiye’nin 2. yüzyılı, Türkiye’nin şahlanışı için yola çıktık. Bizler, Türkiye’nin 2. yüzyılının Asenalarıyız” diye konuştu.