Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan, mazbatasını aldı – D20Haber
14.04.2024, Pazar
13 °C / 29 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan, mazbatasını aldı

Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan, mazbatasını aldı

A- A+
Engin ÜNAL / D20HABER
Yayınlanma: 3 Nisan 2024 Çarşamba - 16:07Güncelleme: 3 Nisan 2024 Çarşamba - 16:14
Merkezefendi Belediye Başkanı Doğan, mazbatasını aldı

Merkezefendi Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Şeniz Doğan, İlçe Seçim Kurulunda düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Yoğun katılım nedeniyle mazbata töreni miting havasında geçti.

31 Mart Pazar günü yapılan yerel seçimde sonuçların kesinleşmesinin ardından Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, İlçe Seçim Kurulunda düzenlenen törenle mazbatasını aldı. Törene CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan, Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, Pamukkale Belediye Başkanı Ali Rıza Ertemür ve çok sayıda partili katıldı.

Merkezefendi Belediye Başkanlığına yeniden seçilen Şeniz Doğan, burada yaptığı konuşmada, 2019’dan itibaren Merkezefendi ittifakını kurmaya çalıştıklarını, bu kez de aynı anlayışla yola devam ettiklerini belirterek, şunları söyledi:

“Belediye başkanlığı siyasetin, ideolojinin üzerinde, bu makam her şeyin üzerinde. Belediye makamı halkın makamı. Halkçı belediye olarak Merkezefendi’de bunu 5 yıl boyunca uygulamaya çalıştık. Yeni dönemde de kimseyi ayırt etmeden, herkesi kucaklayarak, oy veren vermeyen herkese eşit hizmet götürerek belediyecilik anlayışımızı devam ettireceğiz.

En yakın rakibimize yüzde 26 farkla bu seçimi önde bitirdik, yüzde 58 gibi bir oy oranıyla kazandık. Geriye dönüp baktığımızda sosyal demokrat belediyeciliğin, halka dokunmanın, gönüllere girmenin, iyi günde kötü günde hemşehrilerimizin yanında olmanın, onlara sarılmanın ne kadar doğru olduğunu, samimiyeti hissettiklerini gördüm.

Denizli ile birlikte Türkiye’de değişim, dönüşüm oldu. Omuzlarımızdaki sorumluluğun farkındayız. Daha çok çalışacağız. Merkezefendi inci ilçelerden biri. Merkezefendi’yi sanatın, sporun, kültürün başkenti yapacağız.”

CHP Merkezefendi İlçe Başkanı Müjdat İlhan ise, “Kadın elinin değdiği yerin ne kadar güzelleştiğini Şeniz Başkan tüm Türkiye’ye gösterdi. Bu sorumluluk ile halkçı belediyecilik anlayışı ile yönetmeye devam edeceğiz. Sorumluluğumuz aldığımız oy oranlarının bilinciyle topluma hizmet edeceğiz. Liyakattan vazgeçmeyeceğiz. Halkı malını yine halka vermek için var gücümüzle çabalayacağız. Kimse artık Denizli halkının varlıklarının tepesine çöküp kendisini zenginleştiremeyecek” dedi.

CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum da, “Malum zorlu bir süreçten geçtik. Gerçekten ince eleyip sık dokuduk. 2019’dan bu yana Merkezefendi’de yapılan hizmetler belli. Artan oy oranıyla kazandı. Geçen defa ittifakla girmiştik, bu defa tek başımıza girdik ve artan oy oranıyla kazandık. Oluşturduğumuz Türkiye ittifakı ile bu seçimin kazananı Denizli halkıdır” ifadelerini kullandı.