Doğan: Çocuklar aç, insanlar işsizken kimse benden beton beklemesin – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Doğan: Çocuklar aç, insanlar işsizken...

Doğan: Çocuklar aç, insanlar işsizken kimse benden beton beklemesin

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 26 Şubat 2024 Pazartesi - 13:40Güncelleme: 26 Şubat 2024 Pazartesi - 13:40
Doğan:  Çocuklar aç, insanlar işsizken kimse benden beton beklemesin

Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, pandemi ve Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından önceliklerin değiştiğini belirterek, “Çocuklar aç, insanlar işsizken kimse benden beton beklemesin” dedi.

Yeni dönemin projelerini 24 Şubat’ta gerçekleştirdiği 60+1 Proje Tanıtımı ve Bilgilendirme Programı’nda duyuran Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, 5 yıllık süreç ile ilgili bilgiler de verdi.

“BETON YIĞINLARI YAPMAM MÜMKÜN DEĞİLDİ”

Pandemi ve Kahramanmaraş merkezli deprem sebebiyle bütün önceliğinin değiştiğini söyleyen Doğan, vaatlerinde olmayan çok sayıda projeyi hayata geçirdiklerini dile getirdi. Doğan, konuyla ilgili şunları söyledi:

“İnsanlar pandemide evlerinde çaresizce ölüm korkusuyla beklerken, kışın ortasında deprem felaketiyle yüzleşirken, yardım beklerken, kimse kusura bakmasın, benim gidip de halkın parasıyla koca koca beton yığınları yapmam mümkün değildi.Canım ülkem acı çekerken, bize düşen ekmeğimizi paylaşmaktı, paylaştık. Yuvamızı açmaktı, açtık. Biz enflasyona, ekonomik krize, paranın pul olduğu döneme denk gelmemize rağmen, vaatlerimizde olmayan birçok projeyi dahi hayata geçirdik.”

“MERKEZEFENDİ ÖRNEK BİR İLÇE OLDU”

Halk süt ve Halk Ekmek projelerini hayata geçirdiklerini kaydeden Doğan, şu ifadeleri kullandı:

“3 mahallemizi baştan aşağı yeniledik. Halk kaliteli ve ucuz ekmek yesin diye halk ekmek büfeleri açtık. Hiçbir çocuk süt içmeden uyumasın diye kapı kapı her çocuğumuza sütler taşıdık. Bu şehirde aç bir çocuk varken, cebinde parası olmayan bir genç varken, çocuğunu bırakacak bir yeri olmadığı için çalışamayan bir kadın varken, dışarıda bir çay içemediği için evden çıkamayan emekli büyüklerim varken, gidip de evlerinin karşısına taş bloklar dikmeyeceğim. O çocuğa bilgisayar kullanmayı, o gence hayatını kazanmayı, o kadına iş bulmayı, o emekli büyüğüme sosyalleşeceği yerler yapmayı kendime dert edindim. 5 yılın sonunda Merkezefendi, herkesin kendinde bir şey bulacağı örnek bir ilçe oldu. Bunu biz yaptık. Sizlerle yaptık. Sizin sayenizde yaptık. Şimdi yine, 5 yıl daha buradayız ve bu ilçeyi hep birlikte Denizli’nin kalbi yapacağız.”