27.03.2023, Pazartesi
9 °C / 25 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Memleket Partisi’nden “sandık ve seçmen ittifakı”...

Memleket Partisi’nden “sandık ve seçmen ittifakı” çağrısı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 18 Kasım 2022 Cuma - 12:18Güncelleme: 18 Kasım 2022 Cuma - 12:18
Memleket Partisi’nden “sandık ve seçmen ittifakı” çağrısı

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Levent Kazancıoğlu, muhalefet partilerine “sandık ve seçmen ittifakı yapalım” çağrısını yinelediklerini belirtti.

Memleket Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Levent Kazancıoğlu, Denizli Gazeteciler Cemiyetinde, İl Başkanı Erhan Derici ile birlikte düzenlediği basın toplantısında, seçim sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Seçim sürecine girildiğini, muhalefet partilerine daha önce yaptıkları “sandık ve seçmen ittifakı yapalım” çağrısını yinelediklerini söyleyen Kazancıoğlu, medyanın Millet ve Cumhur ittifakları dışındaki siyasi partileri yok saydığını öne sürdü.

“ADAY AÇIKLANMAMASI CUMHUR İTTİFAKI’NA YARIYOR”

Millet İttifakı’nın aday belirlemede geciktiğini kaydeden Kazancıoğlu, “Cumhurbaşkanı adayını belirlemenin gecikmesi Cumhur İttifakı’nın ekmeğine yağ sürüyor. Millet İttifakı, ‘Adayımız, Yüksek Seçim Kurulu seçim takvimini açıkladığında açıklanacak’ diyor. Bu gecikmeden doğan boş alanı AKP kendi lehine dolduruyor. 6’lı Masa’nın bu tavrı dikkat dağıtıyor ve millet bundan sıkıldı” dedi.

Haberin DevamıReklam

“SANDIK VE SEÇMEN KONTROLÜ ÖNEMLİ”

Sandıkların kontrolü ve seçmen listelerinin takibinin önemli olduğuna dikkat çeken Kazancıoğlu, “Tüm siyasi partileri bir kez daha sandık ve seçmen ittifakına davet ediyoruz. Hem sandığın hem seçmen denetimi gerekiyor. Yabancıların seçmen kaydedilmesi önemli. E-devletten isim-soyisim değişikliği uygulamasıyla çok sayıda yabancının seçmen kaydedildiği, yazlıklardaki adreslere seçmen kaydı yapıldığı söyleniyor. Bunlar kaygı yaratıyor. 6’lı Masa iktidarı değiştirme konusunda samimiyse bu çağrımıza cevap vermelidir” diye konuştu.