23.03.2023, Perşembe
10 °C / 17 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Memleket Partisi Pamukkale İlçe Yönetim Kurulu...

Memleket Partisi Pamukkale İlçe Yönetim Kurulu istifa etti

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 1 Kasım 2022 Salı - 20:35Güncelleme: 1 Kasım 2022 Salı - 20:35
Memleket Partisi Pamukkale İlçe Yönetim Kurulu istifa etti

Denizli’de, Memleket Partisi Pamukkale ilçe Başkanı Savaş Akman ve 13 yönetim kurulu üyesiyle birlikte istifa ettiklerini açıkladı.

Memleket Partisi Pamukkale İlçe Başkanlığından istifa ettiğini açıklayan Savaş Akman, demokrasinin kökleşmesi ve gelişmesi, siyasette gri tonların da bulunması düşüncesi ile Memleket Partisi’nde görev aldığını, ancak büyük heyecanla çıktıkları yolda yetersiz örgütlenme, kısır çekişmeler, birlik ve beraberliği bozan davranışlarla karşılaştıklarını ifade etti.

İl başkanı Erhan Derici’yi örgütlenmede yetersiz kalmakla eleştiren Akman, yazılı açıklamasında, Derici’nin kısır çekişmeler, ayrımcılık, birlik ve bütünlüğü bozan davranışlardan kaçınmak yerine bunları körüklediğini, il kongresinin yapılmasından sonra örgütlü ilçe sayısının 8’den 5’e düştüğünü, il başkanının özellikle Pamukkale, Acıpayam, Çal ilçe başkanlarıyla sürtüşmeye girdiğini, “Pamukkale ilçesi çalışmıyor” diye genel başkan yardımcılarına şikayet ettiğini öne sürdü.

Haberin DevamıReklam

Derici’nin kişisel egolarıyla hareket ettiğini kaydeden Akman, “Ben, 30 yıllık siyasi hayatımda böyle bir soytarılık görmedim. Ülkemizin içinde bulunduğu durum ve çıkış yolları zengin aile çocuğunun şımarıklığına, egolarına heba edilemeyecek kadar ciddi bir durumdadır. Bu örgütlenme yetersizliğinden genel merkezin de çok rahatsız olmadığını gördüğüm için Pamukkale İlçe Başkanlığından yönetim kurulu üyelerimle birlikte istifa ettik” dedi.

Akman, kendisiyle birlikte yönetim kurulu üyeleri Yeşim Karaoğlan, Yücel Kavasoğlu, Ömer Şenel, Yalçın Kaçar, Nevzat Çınar, Mustafa Bayram, Nurper Selçuk, Hakan Arıkan, Burcu Erol, Yusuf Şaşar, Veli Vere, Aykut Çetinaslan ve Bayram Çetinel’in de istifa ettiğini bildirdi.