11.06.2023, Pazar
20 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Derici, her evden en az 1...

Derici, her evden en az 1 oy istedi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 12 Mayıs 2023 Cuma - 18:29Güncelleme: 12 Mayıs 2023 Cuma - 18:30
Derici, her evden en az 1 oy istedi

Memleket Partisi Denizli Milletvekili Adayı Erhan Derici, 14 Mayıs Pazar Günü yapılacak 28. Dönem Milletvekili Genel Seçimi’nde her evden en az bir oy beklediklerini belirtti.

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesi gündemin en çok konuşulan konusu olmaya devam ederken, Denizli milletvekili adayları ortak açıklama yaptı.

“MEMLEKET PARTİSİNİN İDDİASI ARTARAK SÜRÜYOR”

Ortak açıklama metnini kamuoyuyla paylaşan Memleket Partisi Denizli 1. sıra milletvekili adayı Erhan Derici, 14 Mayıs Pazar günü yapılacak seçimle ilgili “Değerli Denizlili hemşerilerimiz, Denizli İl Örgütü olarak öncelikle Genel Başkanımız Sayın Muharrem İnce’ye geçirdiği rahatsızlıktan dolayı geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Genel Başkanımız ve 13. Cumhurbaşkanı Adayımız Sayın Muharrem İnce sahte dekontlar, olmayan jeepler, olmayan bacanaklar, olmayan görüntüler ile oluşturulan, ‘Son 45 günde gördüklerimi, son 45 senede görmedim’ diye tanımladığı iftira furyası ve itibar suikastı sürecinden sonra cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmiştir. Ancak milletvekilliği genel seçiminde Memleket Partisi’nin iddiası artarak devam etmektedir” ifadelerini kullandı.

“MEMLEKET PARTİSİ MECLİS’İN SİGORTASIDIR”

Haberin DevamıReklam
“Sayın Genel Başkanımız Muharrem İnce çekilme kararını memleketimizin menfaatini düşünerek almıştır. Bu karar büyük bir fedakarlıktır. Bu fedakarlığın karşılığı ise Meclis’te Atatürkçü vekil sayısının artması ile sağlanacaktır” diyen Derici, sözlerine şöyle devam etti:

“Bu noktada Memleket Partisi, Türkiye’nin geleceği için önemli ve gereklidir. Mevcut olasılıklarda Meclis’te HDP’nin milletvekilleri olacaktır. CHP listelerinden aday olan DEVA’lı, Saadet’li, Gelecek’li 77 kişilik kadronun önemli kısmı yer alacaktır. AKP’nin vekilleri olacaktır ama Atatürkçüler azınlıkta olacaktır. Mecliste Atatürkçü, Cumhuriyetçi ve demokrat vekil sayısının artması için milletvekilliği genel seçiminde Memleket Partisi’ne her aileden en az 1 oy bekliyoruz. Böylelikle Memleket Partisi Meclis’in sigortası ve Atatürkçülerin Meclis’teki sesi olacaktır.

Denizli özelinde 7 kişilik vekil listemizde her birimiz siyasete ilk kez Memleket Partisi’nde başlamış, siyaseti meslek olarak değil görev olarak gören kişileriz. Listemizin yaş ortalaması 36. Denizli’nin damadı, gelini değil, has evlatlarıyız. Bütün bunları değerlendirmenizi ve milletvekilliği genel seçiminde Memleket Partisi’ne oy vererek desteğinizi rica ediyoruz.”