01.04.2023, Cumartesi
6 °C / 21 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Derici: Devlet dondu kaldı, müdahalede geç...

Derici: Devlet dondu kaldı, müdahalede geç kalındı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 24 Şubat 2023 Cuma - 17:16Güncelleme: 24 Şubat 2023 Cuma - 17:17
Derici: Devlet dondu kaldı, müdahalede geç kalındı

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Erhan Derici, Kahramanmaraş merkezli depremde koordinasyon eksikliği nedeniyle devletin adeta donup kaldığını ve müdahalede geç kalındığını belirtti.

Memleket Partisi İl Başkanı Erhan Derici, yazılı açıklamasında, depremin ardından Denizli’den parti yöneticilerinin bölgeye giderek yardım çalışmalarına katıldığını, döndüklerinde de deneyimlerini paylaştıklarını, yaşanan dramı aktardıklarını ifade etti.

Depremin büyüklüğü ve etki alanının geniş olduğunu, ancak yaşananların deprem felaketiyle ilgili hazırlık yapılmadığını ortaya koyduğunu dile getiren Derici, şunları kaydetti:

Haberin DevamıReklam

“Devletimiz adeta dondu kaldı. Her şey tek bir kişinin ağzından çıkacak kelimelere endeksli olduğu için müdahalede geç kalındı. Yaşanan koordinasyonsuzluklar nedeniyle büyük bir insanlık dramı yaşandı. Zamanı geldiğinde sorumlulardan elbette tek tek hesabını soracağız. Türkiye son 20 yıldır büyük bir yönetim umursamazlığı içinde. İnsan hayatının neredeyse hiçbir önemi yok. Bilimi reddeden, her şeyi mukadderata bağlayan bu bozuk düzeni günü geldiğinde hep birlikte değiştireceğiz ama şimdi yaralarımızı sarma zamanı.”

Derici, Memleket Partisi’nde bölgenin ihtiyaçları karşılanıncaya kadar seçimle ilgili konuşmama kararı alındığını, enerjilerini yaralara merhem olabilmek için harcadıklarını sözlerine ekledi.