15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Derici: Zamlar milletin yaşam hakkına tecavüzdür

Derici: Zamlar milletin yaşam hakkına tecavüzdür

Haber Merkezi - 7 Ocak 2022 Cuma - 15:04 Derici: Zamlar milletin yaşam hakkına tecavüzdür

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Erhan Derici, iktidarın politikalarını ve peş peşe gelen zamları sert bir dille eleştirerek, “Yapılan zamlar milletin yaşam hakkına tecavüzdür” dedi.

A- A+

Memleket partisi İl Başkanı Erhan Derici, partililerle birlikte Candoğan parkı önünde basın açıklaması yaptı. Memleket Partisi’nin kişisel menfaatler için kurulmadığını, tek dertlerinin memleket olduğunu söyledi.

“NEDİR BU MİLLETİN ÇEKTİĞİ?”

Ülkenin kötü yönetildiğini, devletin bir avuç insanın elinde can çekiştiğini, devlet kurumlarının beceriksiz ve liyakatsiz yöneticiler tarafından adeta esir alındığını, ödenen vergilerin hizmet için değil belli başlı grupları zengin etmek için kullanıldığını köydeden Derici, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Artık bu gidişe dur demek zorundayız. Bu basın açıklaması rutin bir basın açıklaması değildir. Biz, 20 yıldır adım adım sindirilmiş milletimizin sesi, kimsesizlerin kimsesi, ifade edilemeyen hislerin tercümanı olarak buradayız. Artık yeter. Buradan iktidar yetkililerine sesleniyorum. Siz milletin çektiği çileden zevk mi alıyorsunuz? Bu millet sizi makam, mevki sahibi yapmaktan. zengin etmekten başka ne yaptı? Nedir bu milletin sizden çektiği?”

“SİZİN VİCDANINIZ YOK MU?”

“Böyle ekonomi yönetimi mi olur? Böyle devlet mi yönetilir?” diye soran Derici, “Sizin hiç vicdanınız yok mu? Geceleri yastığa başınızı nasıl rahat koyabiliyorsunuz? Sadece yeni yıla girerken yapılan zamlara bakın. Böyle zam mı olur? Bu yapılanlar zam değil, milletin yaşam hakkına, mutluluğuna tecavüzdür. Elektriğe, suya, doğalgaza, benzine zam yapıp sonra da marketlere baskın yaparak hedef şaşırtmaya çalıştığınızı bu millet anlamıyor mu sanıyorsunuz. Her şeye rağmen sesini çıkarmıyorsa bunun tek bir sebebi var. Bu millet sandığı bekliyor. Ilk seçimde de sizi o sandığın dibine gömecek” ifadelerini kullandı.

“KORKUNUN ECELE FAYDASI YOK”

Haberin DevamıReklam

İktidarın ilk seçimde millet tarafından sandıkta gönderileceğini söyleyen Derici, “Bu iktidarın normal şartlar altında iktidarın istifa etmesi gerekir ama istifa edemiyorlar. Çünkü 20 yıl boyunca o kadar çok günaha bulaştılar ki, şimdi en büyük korkuları iktidardan düşmek oldu. Ama korkunun ecele faydası yok. Ilk seçimde bu hükümet gidecek. Ne yaparlarsa yapsınlar gidecekler. Bunu hep birlikte göreceğiz. Sanayide doğal gazın metreküp fiyatı ağustos ayında 1,5 lirayken şu an ortalama 7-8 liraya çıktı. Doğal gaz beş ayda beş kat nasıl artar? Bu elektrik ve doğal gaz zamları ile sizin o patlayacak dediğiniz ihracat rakamlarına nasıl ulaşılacak? İhracatçı firmalarımız yurt dışındaki rakipleriyle nasıl mücadele edecek? Nasıl istihdam sağlayacaklar?” dedi.

“GELECEĞİMİZİ HEP BİRLİKTE GERİ ALACAĞIZ”

Ülke için alın teri dökenlerin umutlarını Memleket Partisinin yeşerteceğini kaydeden derici, “Ülkemizin çiftçisi de perişan durumda. Geçen sene 120 liraya aldığı 50 kg gübreyi bu sene 400 liraya almak zorunda kalıyor. Üretim maliyetleri almış başını gitmiş. Bu çiftçi bu fiyatlarla toprağını eker mi biçer mi? Çiftçi ürün üretmezse bu milletin hali ne olur? Ülkemizin işçisinden ayrı, memurundan ayrı dert dinliyoruz! Herkes mutsuz, herkes umutsuz. Asgari ücrete öve öve bitiremedikleri bir zam yaptılar. Onu da, çalışanlar daha ilk zamlı maaşını almadan fazlasıyla geri aldılar. Biz bu zengin toprakların fakir çocukları olmak zorunda mıyız? Bu topraklarda niye bolluk, bereket, huzur, refah konuşulmuyor da asgari ücret, yoksulluk sınırı ve açlık sınırı konuşuluyor? Bu iktidar, millet için çalışmayı çoktan bıraktı. Kendi için çalışıyor. Millet de bunun farkında ve bedelini sandıkta ödetecek. Geleceğimizi hep birlikte geri alacağız” diye konuştu.