05.10.2022, Çarşamba
13 °C / 24 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Derici: Bizde siyaseti rant için yapan...

Derici: Bizde siyaseti rant için yapan hiç kimse barınamaz

Haber Merkezi - 11 Eylül 2022 Pazar - 11:08 Derici: Bizde siyaseti rant için yapan hiç kimse barınamaz

Memleket Partisi Denizli İl Başkanı Erhan Derici, ihale iddialarıyla ilgili “Bizde siyaseti rant için yapan hiç kimse barınamaz” açıklamasını yaptı.

A- A+

Memleket Partisi İl Başkanı Erhan derici, İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar’ın Ankara Büyükşehir Belediyesinden 107 milyon liralık ihale aldığı iddialarıyla ilgili açıklamasında, “Muhalefet partileri istiyorlar ki AKP’li biri yolsuzluk yapınca, etik kuralların dışına çıkınca konuşalım ama kendilerinden biri yapınca sessiz kalalım. Bu durum bizim ilkelerimize ters” ifadelerini kullandı.

Siyaseti koltuk ve rant için değil ülkeye, millete hizmet için yaptıklarını kaydeden Derici, Memleket Partisi’nde “senin hırsızın kötü, benim hırsızım iyi anlayışı” olmadığını, baştan beri ne söyledilerse orada durduklarını, Memleket Partisi’nin ilkeleri olduğunu ve siyaseti rant için yapan hiç kimse partide barınamayacağını belirtti.

Haberin DevamıReklam

Derici, açıklamasını “Eğer biz bir gün parti içinden birilerinin bu şekilde davrandığını görürsek onu daha basına bile düşmeden tespit eder ve partimizden uzaklaştırırız. Hatta bununla da yetinmez o kişiyi kendi ellerimizle savcılığa teslim ederiz. Artık Türkiye’de devletin malı deniz, yemeyen domuz anlayışı değişmelidir. Her geçen gün daha kötüye gidiyoruz. Hiçbir şey ülkemizden daha değerli değildir. İşte bu yüzden bir kez daha ve yüksek sesle tekrar ediyoruz ki ne Cumhur, ne Millet, tek yol Memleket” sözleriyle tamamladı.