26.11.2020, Perşembe
3 °C / 15 °C Denizli Hava Durumu

Kaynar: Yoğun bakımda yer olmadığından iş kazasında yaralanan genç hayatını kaybetti

Haber Merkezi - 6 Kasım 2020 Cuma - 20:28 Kaynar: Yoğun bakımda yer olmadığından iş kazasında yaralanan genç hayatını kaybetti

İYİ Parti Denizli İl Başkan Yardımcısı Süleyman Kaynar, iş kazasında hayatını kaybeden U.K. ile ilgili şok bir iddia ortaya attı. Bir dönem Denizli İl Sağlık Müdürlüğü görevinde bulunan Kaynar, 17 yaşındaki gencin iş kazasında yaralandığını, tedavisinin yoğun bakımda yapılaması gerektiğini, ancak coronavirüs nedeniyle bu birimin dolu olmasının U.K.’nin hayatını kaybetmesine yol açtığını iddia etti.

A- A+

İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Süleyman Kaynar, yazılı açıklamasında, devlet hastanelerinin yoğun bakım ünitelerinde yer bulunmadığını, özel hastanelerde de durumun farklı olmadığını belirterek, şunları kaydetti:

“Denizli’de yoğun bakım üniteleri dolmuş vaziyettedir. COVID-19 nedeniyle diğer ağır vakalar mağdur olmaktadır. Bilim insanlarımız eylül ve ekimden itibaren coronavirüs vakalarının ve buna bağlı ölümlerin önemli ölçüde artacağını önceden öngörmüş, Sağlık Bakanlığını uyarmıştır. Fakat bilimden yoksun uygulamalar sonucunda bu vahim tablo gün geçtikçe artmakta, önlenemez bir hal almaktadır.”

• Denizli’de 17 yaşındaki genç iş kazasında öldü

“YOĞUN BAKIMDA TEDAVİ EDİLEMEDİ, HAYATINI KAYBETTİ” İDDİASI

Bunun acı bir örneğinin bir gencin iş kazasına kurban gitmesiyle görüldünü kaydeden Kaynar, “Bu vahim tablonun en acı örneğini 2 gün önce yaşadık. 17 yaşında iş kazası geçiren bir gencimiz acil olarak hastaneye gönderilmiş, tedavisinin yoğun bakım ünitesinde yapılması gerektiği halde yoğun bakımda yer olmadığı için gencecik bir evladımız dün akşam hayatını kaybetmiştir” ifadelerini kullandı.

“SAHRA HASTANESİ KURULMALI”

Yaşanan bu olaylardan ders çıkarılıp, önlemler alınmasını isteyen Kaynar, “Denizli’de vakaların artış gösterdiği bugünlerde acilen yoğun bakım yatak sayıları artırılmalı, yeterli bir büyüklükte sahra hastanesi kurulmalıdır. Ayrıca COID-19 şüpheli ve pozitif vakalar için ayrı bir taşıma sistemi kurulmalı, tüm personel yasaların öngördüğü çalışma süresi üzerinde çalıştırılmamalıdır” değerlendirmesini yaptı.