Berberoğlu, gençlere İYİ spor alanları için söz verdi – D20Haber
16.04.2024, Salı
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Berberoğlu, gençlere İYİ spor alanları için...

Berberoğlu, gençlere İYİ spor alanları için söz verdi

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 12 Mart 2024 Salı - 20:26Güncelleme: 12 Mart 2024 Salı - 20:26
Berberoğlu, gençlere İYİ spor alanları için söz verdi

İYİ Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Türkay Berberoğlu, Topraklık Mahallesi Pazarı’nı ziyaret etti. Esnaf ve vatandaşları dinleyen Berberoğlu, bir araya geldiği gençlere de İYİ spor alanları ve aktiviteleri için söz verdi.

İYİ Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Uzman Veteriner Hekim Türkay Berberoğlu, seçim çalışmasına Topraklık Mahallesi’nde devam etti. Topraklık’ta sokak arasında kurulan pazarda, esnaf ve vatandaşların şikayetlerini dinleyen Berberoğlu, İYİ belediyeciliği ve her mahalleye eşit hizmet götürmekle ilgili hazırladığı projelerini anlattı.

 

Vatandaşların büyük ilgisi ve desteğiyle karşılanan Berberoğlu, mahalle sakinlerine üzerinde telefon numaralarımın yazılı olduğu kartvizitleri dağıttı. Topraklık Mahallesi futbol takımı oyuncularıyla da karşılaşan Berberoğlu, genç sporcularla sohbet etti.

GENÇLER İSTEDİ O YAPACAK

Berberoğlu, mahalle takımında futbol oynayan gençlerin istekleri üzerine Pamukkale ilçesinin mahallelerine gençlerin ve mahalle sakinlerin kolay ulaşabilecekleri, donanımlı spor kompleksleri yapılacağının ve gençlerin bu alanlarda kendilerini geliştirilmesi için imkan sağlanacağının sözünü verdi.

Başkan Adayı Berberoğlu, “Gençlerimizin sporla daha çok ilgilenmesini istiyoruz. İlçemizde her mahallemizde mahalle takımları oluşturulacak. Tüm mahalle takımlarımız için uygun yerlerde spor tesisleri yapılmasıyla ilgili aylar öncesinden hazırladığımız projelerimiz var. Ben sporu ve sporcuyu çok severim. Mahallelerde yaşayan gençlerimizin, çocuklarımızın daha iyi şartlarda spor yapıp birçok yarışmaya Pamukkale ilçesi adına katılmasına çok önem veriyorum. İlçemizde sporunla ilgili tüm branşlara ayrım yapmadan belediye olarak destek vereceğiz. Türkay Berberoğlu sözü” dedi.

MAHALLEYE MODERN KAPALI PAZAR YERİ

Topraklık Mahallesi’nde en büyük eksikliğin kapalı Pazar yeri olduğuna dikkati çeken Türkay Berberoğlu, “Seçim çalışmalarımız kapsamında Topraklık Mahallesinde kurulan açık pazar yerinde esnafımız ve mahalle sakinleri ile bir araya geldik. Pazar esnafımızın ve mahalle sakinlerinin en büyük sorunu, sokak arasında kurulan pazar yeri. Denizli’nin en büyük mahallerinden biri olan Topraklık Mahallemizde kapalı pazar yerimiz yok. Pazarcı esnafımız, mahalle sakinlerimiz kışın yağmurdan, soğuktan kardan, yazında aşırı sıcaktan tozdan çok haklı olarak şikayetçi” dedi.

Açık pazarın kurulduğu bölgedeki tuvaletlerin çok pis ve bakımsız olduğunu, bu konuda yoğun şikayet dinlediklerini kaydeden Berberoğlu, Topraklık sakinlerinden biraz daha sabır istedi. “1 Nisan’dan itibaren göreve geldiğimizde mahallemize modern bir kapalı pazar yeri en kısa sürede yapılıp hizmete açılacak, söz verdik” diye de ilave etti.