Berberoğlu, Çarşamba Pazarı’nda istek yağmuruyla karşılaştı – D20Haber
15.04.2024, Pazartesi
14 °C / 31 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Berberoğlu, Çarşamba Pazarı’nda istek yağmuruyla karşılaştı

Berberoğlu, Çarşamba Pazarı’nda istek yağmuruyla karşılaştı

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 6 Mart 2024 Çarşamba - 09:44Güncelleme: 6 Mart 2024 Çarşamba - 18:40
Berberoğlu, Çarşamba Pazarı’nda istek yağmuruyla karşılaştı

İYİ Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Türkay Berberoğlu, kentin Kuşpınar Mahallesi’nde kurulan ve kentin en ünlü pazarlarından olan Çarşamba Pazarı’na girdi. Dinlediği esnaf kitlesi Berberoğlu’nu istek yağmuruna tuttu.

İYİ Parti Pamukkale Belediye Başkan Adayı Uzman Veteriner Hekim Türkay Berberoğlu, seçim çalışmaları kapsamında ilçenin en büyük ve en hareketli pazarlarından birinin kurulduğu Kuşpınar Mahallesi’ndeki Çarşamba Pazarı ile çevresindeki esnafı ziyaret etti. Berberoğlu, esnaf ve mahalle sakinlerinden yerel seçimde destek istedi.

 

KAPALI VE MODERN BİR PAZAR YERİ İÇİN SÖZ VERDİ

Renkli kişiliği, esprileri ve yaklaşımıyla her kesimden vatandaşın ilgisiyle karşılaşan Berberoğlu’nu mahalle esnafı istek yağmuruna tuttu. Çarşamba Pazarı’nın hala sokak aralarında derme çatma çadırların altında kurulduğunu, yazın sıcaktan, kışında soğuktan, yağmurdan ve rüzgardan mahalle sakinleriyle birlikte büyük eziyet çektiklerine dile getiren mahalle esnafı, Berberoğlu’ndan 1 Nisan’dan sonra mahalleye kapalı, modern bir pazar yeri yapmasını istedi.

Mahalle sakinlerinin ve esnafın isteklerini tek tek not eden Berberoğlu, “10 yıldır AKP’li belediye başkanları Kuşpınar mahallesini ve ilçenin en ünlü pazarlarından Çarşamba pazarının yolunu unutmuş. Ama biz unutmayız. Biz her zaman esnafın ve mahalle sakinlerinin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz. Esnaflarımızdan ve mahalle sakinlerimizden 25 gün daha sabır istedim. Çarşamba Pazarı, ilçemize yakışır şekilde yenilenecek. Mahallelinin sıkıntıları giderilecek. Kuşpınar Mahallesi için modern kapalı pazar yeri projemizi aylar öncesinden hazırlamıştık. Bu sıkıntıların hepsini en kısa sürede biz ortadan kaldıracağız. Beni büyük sevgiyle ve destekle karşılayan esnaf ve mahallelilerimize teşekkür ediyorum. Türkay Berberoğlu sözü veriyorum. İYİ’ler kazanacak, kazanan Pamukkale olacak” dedi. B

Berberoğlu, her zaman ulaşılabilen bir başkan olacağı sözünü de vererek, üzerinde telefon numaralarının yazılı olduğu kartvizitlerini mahalle sakinlerine dağıttı.

“BEYAZ CENNETE GİRİŞ ÜCRETİ DERDİNE SON”

Kuşpınar Mahallesi sakinlerine de hazırladığı 41 proje ile ilgili bilgiler veren Türkay Berberoğlu, şunları söyledi:

“Dünyanın, Türkiye’nin ve Denizli’nin en önemli turizm bölgesi bizde, benim insanım 20 kilometre mesafedeki beyaz cennet Pamukkale’yi pahalılıktan gidip gezemiyor, şifalı suyundan faydalanamıyor. Dünyanın öbür uçundan turistler gelip UNESCO’ nun dünya miras listesindeki Pamukkale’yi geziyor. Pamukkale’de yaşayanlar travertenlerin yakınına bile gidemiyor. Bu kabul edilebilir bir şey değil. Halkımızın desteğiyle inşallah belediye başkanı seçildiğimde ilçe sakinlerimin Pamukkale’ye giriş ücreti diye bir dertleri olmayacak.

Pamukkale ilçemizde yaşayan herkese müze kartı belediye olarak biz ücretsiz vereceğiz. İlçe sakinlerimiz yıl boyunca istedikleri zaman rahat rahat gidip beyaz cenneti gezebilecek. Travertenlerdeki natural park yüzme havuzu halkın kullanımına açılacak. Turizm acenteleri ile anlaşma sağlanarak, turistlerin bir günlerini Denizli merkezde geçirmesi sağlanıp, esnafa destek olunacak, bu çalışma için acentelere ücretsiz otopark sağlanacak. Karahayıt Mahallemizde sağlık turizmine yönelik, bölgede bu hizmeti veren sağlık personeli için apartlar tesis edilecek. Bu sağlık hizmetinin Türkiye ve dünya çapında tanıtımı yapılacak. Sağlık turizmi için hizmet veren otel ve pansiyonlara ruhsatlandırmada kolaylık sağlanacak.”