İYİ Parti GİK’te Denizli için kim ne dedi? – D20Haber
04.10.2023, Çarşamba
16 °C / 30 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. İYİ Parti GİK’te Denizli için kim...

İYİ Parti GİK’te Denizli için kim ne dedi?

A- A+
D20HABER
Yayınlanma: 15 Eylül 2023 Cuma - 09:48Güncelleme: 15 Eylül 2023 Cuma - 09:53
İYİ Parti GİK’te Denizli için kim ne dedi?

İYİ Parti, 31 Mart 2024’te yapılacak yerel seçimlere ittifaksız girme kararı aldı. Genel İdare Kurulu (GİK) Üyesi Ahmet Zeki Üçok, sunum niteliğinde konuşma yaparak ittifakta kalınmasını savundu, il il nerelerin kazanılabileceği ifade etti. Üçok, o iller arasında Denizli’yi de saydı.

Önümüzdeki yıl yapılacak yerel seçimler için siyasi partiler nasıl bir tutum izleyeceğini belirlemeye çalışırken, bugünlerde en çok konuşulan İYİ Parti’nin Millet İttifakı içinde kalıp kalmayacağı. İYİ Parti GİK bu konuda “ayrı girelim” kararı aldı.

Ancak, GİK toplantısında ittifakta kalınmasını savunanların olduğu kulislere sızarken, masadaki illerden birisinin de Denizli olduğu ve bunun Ahmet Zeki Üçok tarafından dile getirildiği ifade ediliyor.

İsmail Saymaz, Sözcü’deki yazısında bunu şöyle aktardı:

“İYİ Parti Genel İdare Kurulu, yerel seçimlerde ayrı aday çıkarıp çıkarmamaya karar vermek üzere önceki gün toplandı.

Görüşme dört buçuk saat sürdü.

Oylama yapıldı.

Elli üyeden 46’sı ‘ayrı girelim’ diye el kaldırırken, dört üye ise ‘ittifakta kalalım’ dedi.

O isimler şöyle:

Emekli Hakim Albay Ahmet Zeki Üçok, eski İstanbul Milletvekili Hayrettin Nuhoğlu, oyuncu Mehmet Aslan ve eski İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yetkin Öztürk.

İttifak: 22 il

İYİ Parti kulislerinden öğrendiğim kadarıyla Üçok, 14 Mayıs’ta Cumhur ve Millet ittifaklarının aldığı oy oranından yola çıkarak bir konuşma yaptı.

Üçok’un hesabına göre, Millet İttifakı bu oyla 14 büyükşehiri ve sekiz şehri kazanabiliyor. Alabileceği belediyeler arasında AK Parti ve MHP’nin elindeki Balıkesir, Denizli, Manisa, Uşak ve Zonguldak var. Ayrıca 198 ilçeyi elinde tutuyor.”