15.08.2022, Pazartesi
21 °C / 34 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. Öztürk’ten “adrese teslim kadrolaşma” iddiası

Öztürk’ten “adrese teslim kadrolaşma” iddiası

Haber Merkezi - 3 Ocak 2022 Pazartesi - 17:10 Öztürk’ten “adrese teslim kadrolaşma” iddiası

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Gençlik ve Spor Bakanlığına 923 sözleşmeli personel alımıyla ilgili duyuruda bir detaya dikkat çekip, “adrese teslim kadrolaşma” tepkisini gösterdi.

A- A+

Gençlik ve Spor Bakanlığının taşra teşkilatlarında görevlendirilmek üzere 373 spor uzmanı, 500 gençlik çalışanı ve 50 psikoloğun alınacağı duyuruldu. Başvuruların 24-30 Ocak tarihleri arasında alınacağı belirtilirken, ilginç detaylar göze çarptı.

Bunlardan birisi KPSS puanıyla ilgili. Duyuruda spor uzmanı ve psikolog kadroları için 60 KPSS puanı şartı aranırken, “gençlik çalışanı” 5. grup pozisyonu için 50 KPSS puanı yeterli görüldü. “Gençlik sertifikasına sahip olmak” da dikkat çeken bir başka detay oldu.

Haberin DevamıReklam

İYİ PARTİLİ ÖZTÜRK, TEPKİ GÖSTERDİ

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gençlik çalışanı olarak alınacaklarda aranan şartlara dikkat çeken İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, “Gençler KPSS’de yüksek puanla alınmamasına rağmen, gençlere liderlik yapacakları 50 puanla alacaklar. Özel şarta dikkat! Bakanlık sertifikası ile 300 kişi alacaklar. Tabi ki bu sertifikayı almak için AK Partisinden referans almalısınız. Adrese teslim Kadrolaşma!” ifadelerini kullandı.