21.05.2022, Cumartesi
12 °C / 28 °C Denizli Hava Durumu
  1. ANA SAYFA
  2. /
  3. POLİTİKA
  4. /
  5. POLİTİKA
  6. /
  7. İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk’e mecliste...

İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk’e mecliste saldırı

Haber Merkezi - 2 Mart 2020 Pazartesi - 17:37 İYİ Parti Denizli Milletvekili Öztürk’e mecliste saldırı

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde saldırıya uğradı. Saldırıyı gerçekleştirenin Atatürk’e yönelik çirkin sosyal medya paylaşımları ile gündeme gelen Said Dağdaş olduğu bildirildi. Bu arada Dağdaş’ın daha önce de CHP Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın odasına gittiği, ancak orada olmadığı için odaya girmediği öne sürüldü.

A- A+

İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, bugün meclisteki odasında, geçen yıl 10 Kasım öncesi Atatürk’e “diktatör” yakıştırması yapan ve çirkin ifadeler içeren paylaşımda bulunan Orman Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Denizlili Said Dağdaş’ın saldırısına uğradı. Dağdaş, görevlilerce etkisiz hale getirildi ve polise teslim edildi.

ÖZTÜRK OLAYI ANLATTI

Milletvekili Öztürk, D20haber.com’dan Engin Ünal’a yaşanan çirkin olayı aktarırken, “Odama bir kişi girip ‘beni tanıdın mı?’ diye sordu. Sonra da kendisi hakkında konuşma yaptığımı söyleyip, ‘O sözleri iade etmeye, yedirmeye geldim’ dedi. Ben de ‘Atatürk düşmanlığı yapıyorsun. Hangi sözleri yedirmeye geldin?’ diye sordum. Bu sırada küfür etti, tekme atmaya çalıştı” dedi.

GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLMİŞ

Öztürk, yaşanan çirkin olayın ardından saldırıyı yapan Said Dağdaş ile ilgili suç duyurusunda bulunduğunu, bu kişinin hakkındaki soruşturma nedeniyle de görev yerinin değiştirildiğini sözlerine ekledi.

KARACA’NIN ODASINA DA GİTTİĞİ ÖNE SÜRÜLDÜ

Bu arada Said Dağdaş’ın kendisiyle ilgili suç duyurusunda bulunan CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca’nın da meclisteki odasına gittiği, ancak içeride bulunmadığından odaya girmediği iddia edildi.

• Müdürden Atatürk’e hakaret

BU PAYLAŞIMLARI YAPMIŞTI

Orman Genel Müdürlüğünde Şube Müdürü olarak görev yapan Said Dağdaş, 10 kasım öncesinde “Dünyada en gülünç olay yaşanacak yine. Yarın 10 Kasım. O diktatörlük hala esiyor.Bu millet 23 Nisan 1923’e kadar Mustafa Kemal ve ekibini kahraman bilir. 1924 sonrası Mustafa Kemal adını ve Kemal’ini çatır çatır kırıp atmıştır. Bu nedenle kahramanlığı sonrasında diktatörlüğünü görmüştür. Hem de İslam’la savaşan diktatör” paylaşımını yapmıştı.

ÖZTÜRK, KÜRSÜDEN BUNLARI SÖYLEMİŞTİ

Bu paylaşımlara sert tepki gösteren İYİ Parti Milletvekili Yasin Öztürk, meclisteki konuşmasında, “TBMM Genel Kurulunda 12 Kasım 2019’da yaptığı konuşmada,”Orman Genel Müdürlüğünde çalışan bir şube müdürü Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölüm yıldönümünde sosyal medyada içindeki kini kusuyor. Mesajında Gazi Paşa’ya ‘put’, “İslam’la savaşan diktatör’ diyen bu şube müdürü halen görevde. Bu ülkenin vefalı hiçbir evladı ülkenin kurucusuna terbiyesizlik etmez, inançlı hiçbir insan da esediyete intikal etmiş kişinin arkasından konuşmaz. Sen bu ülkenin ekmeğini ye, Atatürk’ün kurduğu okullarda oku, milletin ödediği vergilerle maaş al ve sonra da ülkenin kurucusuna hakaret et, küfür et, nankörlük et. Devletin lokması boğazına dizilir inşallah.
Bu şube müdürü bu cesareti kimden almaktadır? Hemen görevden alınmalı, hakkında soruşturma başlatılmalıdır” demişti.